Pieniądze na długo wyczekaną drogę

Pieniądze na długo wyczekaną drogę

To doskonała wiadomość dla gminy Miejska Górka. W projekcie rządowym otrzymała pieniądze na budowę nowej drogi. Chodzi o niebagatelną kwotę w wysokości 1 mln 359 tys. złotych. Czy już wiadomo na co dokładnie zostaną spożytkowane pieniądze? Czy władze miejskie mają już pomysł na nową drogę? Wszystkie informacje poniżej.

Nie pierwsze pieniądze dla gminy

Jak zostało już powiedziane, to nie są pierwsze środki, które udało się pozyskać gminie. Nie tak całkiem dawno otrzymała ona ponad 564 tys. zł złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Były to pieniądze dedykowane przebudowie ul. Dworcowej w Miejskiej Górce. Dzięki temu, jeszcze w tym roku zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa, a co ważniejsze, poprawie ulegnie odwodnienie drogi a chodniki zyskają nową, równą i bardziej nowoczesną formę.

Ponadto samorząd wystąpił również o dodatkowe dofinansowanie kolejnych projektów. Mowa o budowie nawierzchni ulicy Podgórnej w Miejskiej Górce, jak i drodze znajdującej się w Konarach. Co prawda za pierwszym razem nie uwzględniono wspomnianych projektów. Inwestycja na Podgórnej jest na 3. miejscu listy rezerwowej wszystkich pomysłów, a na cel środki nie zostały jeszcze rozdysponowane.

Nowe inwestycje ułatwieniem dla mieszkańców

Najbliższy miesiąc pokaże, jak rozwinie się sytuacja. Ma bowiem zostać rozpisany przetarg, a sama budowa powinna zostać zrealizowana w ciągu najbliższego roku. To blisko 6 metrowa jezdnia o gładkiej, asfaltowej nawierzchni obok której planowana jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej. Dodatkowo założenie przyjmuje skanalizowanie obecnych już przydrożnych rowów.

Jak widać projekty rządowe przeznaczane dla gmin są pieniędzmi przydatnymi. Wręcz pożądanymi przez poszczególne samorządy. Taki zastrzyk środków umożliwia bowiem dokończenie planowanych inwestycji albo modernizację, na którą zwykle brakuje pieniędzy z budżetu. Być może już niebawem mieszkańcy Miejskiej Gorki będą mogli się cieszyć nową infrastrukturą, która stanie się przyjazna i jeszcze bardziej bezpieczna.