Jarmark Historyczny w Rawiczu już niebawem

Jarmark Historyczny w Rawiczu już niebawem

Już niebawem w tej malowniczej miejscowości odbędzie się kolejna, i być może ostatnia plenerowa impreza w tym roku. Tym razem będzie to Jarmark Historyczny, który cieszył się poprzednio olbrzymim zainteresowaniem. Jak podkreślają organizatorzy ułożony program obfituje w wiele atrakcji oraz możliwości, skierowanych nie tylko do osób dorosłych. Pomimo zapowiedzi niesprzyjającej aury można stwierdzić, że impreza zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Kiedy, co i jak?

Wydarzenie zaplanowano na weekend 10-12 września na miejskim rynku. Impreza rozpocznie się już w piątek w godzinach popołudniowych. Sobota i niedziela to dni, w których od rana na zainteresowanych czekać będą rozmaite koncerty zespołów folklorystycznych oraz stoiska i wystawy. Oczywiście, jak zwykle ma to miejsce wydarzenie jest bezpłatne i może w nim uczestniczyć każdy.

Już 10 września o godzinie 16 nastąpi rozpoczęcie imprezy otwarciem wystawy, koncertem „Kapeli Rawickich Dudziarzy” oraz wykładem znanego profesora na temat kultury dudziarskiej na ziemiach polskich. Z kolei o 20 wystąpi na tamtejszej scenie zespół Dagadana a tuż po tym odbędzie się pokaz kina plenerowego.

Sobota i niedziela pod znakiem folkloru

W sobotę w godzinach przedpołudniowych rozpocznie się prezentacja zespołów tanecznych. W tym samym czasie na rynku dostępne będą stoiska wystawowe oraz kiermasze rękodzieła i produktów regionalnych. To wspaniała okazja aby poznać bliżej kulturę regionu a przy okazji zakupić sobie pamiątkowe przedmioty. Na deptaku planowany jest Kiermasz Staroci a także prezentacje muzyczne i rynek instrumentów. Tego dnia będzie również spotkanie z gościem specjalnym, którym będzie tym razem Agnieszka Włodarczyk. Sobota zakończy się potańcówką i muzyką na żywo graną przez lokalne zespoły.

Z kolei w niedzielę dostępne będą wszystkie atrakcje dnia poprzedniego. O godzinie 12, w samo południe rozpocznie się konkurs kulinarny „Smak Tradycji”, którym towarzyszyć będzie przepyszna degustacja dań konkursowych. Wieczór zakończy się potańcówką dla całych rodzin podczas koncertu zespołu „Wielkopolan”.