FORMA znów gości w Rawiczu

FORMA znów gości w Rawiczu

Festiwal sztuki współczesnej

Czym jest FORMA? Tego miłośnikom sztuki, szczególnie tej we współczesnym wydaniu, nie trzeba w sposób szczególny wyjaśniać. To Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej, który zdążył już sobie „wypracować” wielu zwolenników, nie tylko w Rawiczu.

Miasto, w pierwszym tygodniu sierpnia, staje się prawdziwą stolicą polskiej sztuki współczesnej, która wciąż zaskakuje swoich odbiorców. Nie ma takiej samej FORMY, nie ma podobnych dzieł.

FORMA to rzeczywiste święto twórców, którym nie brakuje ani kreatywności, ani odwagi w prezentowaniu swojego spojrzenia na świat, we wszelkich jego przejawach.

Festiwal rozpoczął się 4 sierpnia i potrwa do 7 sierpnia 2022 r., czyli do najbliższej niedzieli, kiedy odbędzie się wielki finał tego wyjątkowego, artystycznego wydarzenia, które pozwala mieszkańcom i gościom miasta poczuć co znaczy sztuka przez wielkie „S”.

FORMA przez kilka sierpniowych dni zmienia Rawicz nie do poznania, także za sprawą tego, że odbywa się nie w jednym, a w wielu miejscach, a wachlarz artystycznych propozycji, jaki przed widzami rozpościerają uczestnicy festiwalu jest naprawdę szeroki i pełen najrozmaitszych form oraz barw.

Alternatywnie…

FORMA to różnorodność artystycznego wyrazu – zamkniętego, czy też może bardziej – otwartego – zarówno na muzykę, słowo, choreografię, jak i sztuki plastyczne.

Stąd też wiele wydarzeń tworzących Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej. Do 7 sierpnia mieszkańcy Rawicza mogą oglądać wystawy, uczestniczyć w wernisażach, koncertach oraz przedstawieniach teatralnych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także warsztaty artystyczne, prowadzone przez festiwalowe gwiazdy.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim – jedną z nich będzie znana ze swojego alternatywnego podejścia do muzyki i słowa oraz wyrazu artystycznego piosenkarka Ramona Rey.

Nie wszyscy wiedzą, że znana z oryginalnego repertuaru piosenkarka jest także dyplomowaną śpiewaczką operową. Warsztaty, które poprowadzi – dla różnych grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych – będą wyjątkową okazją do tego, żeby poznać swoje wokalne możliwości i znaleźć własną artystyczną, równie inspirującą, drogę.

Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę ze sztuką, a może chcesz zainteresować nią swoje dziecko? Pomocne mogą się okazać wskazówki, które znajdziesz w tym artykule.