8. Rawicki Festiwal Teatralny – już w październiku

8. Rawicki Festiwal Teatralny – już w październiku

Święto teatru czas zacząć

Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz już na stałe wpisał się do kalendarza miejskich imprez kulturalnych, przyciągających co roku wielbicieli sztuki teatralnej. Trudno się temu dziwić – organizatorzy starają się, żeby każda edycja była bogata i różnorodna. Dzięki temu miłośnicy tej wyjątkowej sztuki na pewno znajdą w repertuarze imprezy coś, czego szukają właśnie dla siebie…

Ósma edycja festiwalu, który jest prawdziwym świętem teatru w Rawiczu, przedstawia się nad wyraz interesująco. Wystarczy spojrzeć na plakat promujący to wydarzenie kulturalne.

W tym roku Dom Kultury w Rawiczu zaprasza na festiwalowe przedstawienia w dniach: 15 października – 4 grudnia. Czeka nas więc wiele wspaniałych wieczorów – w teatralnym stylu, z doskonałą sztuką sceniczną, z doborową obsadą i w świetnym towarzystwie – artystów i innych wielbicieli teatru, który wciąż stanowi doskonałą konkurencję dla innych form sztuki, również tej nowoczesnej i łatwo dostępnej, za pośrednictwem mediów.

Spektakle i nie tylko…

Rawicki Festiwal Teatralny jest już uznaną marką na wielkopolskim „rynku” teatralnym. Formuła, jaką przyjęto organizując to wydarzenie artystyczne, jest szeroka, a to oznacza, że można uczestniczyć nie tylko w przedstawieniach, ale również w imprezach towarzyszących.

Już pierwszego dnia festiwalu organizatorzy zapraszają na spektakl i na koncert. Odbędą się 15 października. O godzinie 19.00 w sali widowiskowej rawickiego Domu Kultury wystąpią Ewa Lorska i Jarosław Witaszczyk w spektaklu muzycznym „Być jak Marlene”.

Tego samego dnia, od godz. 21.00 na koncert laureatów Festiwalu Artystycznego „Koniugacje 2022” zaprasza Restauracja Brewicz w Domu Kultury.

Kolejne przedstawienie zaplanowano na 23 października. Przed rawicką publicznością wystąpi Anna Taraszkiewicz w sztuce „Lululanka”. Wcześniej, 21 października w Galerii Sala Piecowa otworzona zostanie nowa wystawa, a na scenie DK odbędzie się koncert.

Na takie jesienno-zimowe, artystyczne klimaty mogą liczyć mieszkańcy Rawicza, dzięki Rawickiemu Festiwalowi Teatralnemu.