Szósta edycja popularnego konkursu artystycznego

Szósta edycja popularnego konkursu artystycznego

Szósta edycja popularnego konkursu artystycznego

Burmistrz Gminy Rawicz oraz Starosta Rawicki zapraszają twórców związanych z regionem do udziału w szóstej już edycji cieszącego się dużą popularnością Konkursu Twórczości Plastycznej im. Romana Dworaka.

Organizatorami tego ważnego wydarzenia artystycznego są: Muzeum Ziemi Rawickiej oraz Dom Kultury w Rawiczu.

Celem konkursu jest aktywne promowanie talentów plastycznych wywodzących się z regionu rawickiego, popularyzacja sztuk plastycznych, ale również patriotyzmu lokalnego oraz integracja społeczności miejskiej wokół regionu i sztuki.

Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich, które zamieszkują w powiecie rawickim albo pochodzą z miasta Rawicz i z okolic lub są związani z działającymi na tym terytorium różnymi instytucjami kultury.

Regulamin konkursu

Jakie prace można zgłaszać do konkursu? Organizatorzy stawiają na różnorodność wyrazu artystycznego, w związku z tym brane pod uwagę będą takie dzieła plastyczne jak: rysunek, malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, a także nowoczesna forma video-art.

Można również zgłaszać prace plastyczne wykonane zgodnie z techniką autorską.

Każdy uczestnik może wysłać maksymalne trzy prace.

Dzieła zgłoszone do konkursu muszą odpowiadać również regulaminowym kwestiom formalnym. W związku z tym oceniane będą prace nienagradzane do tej pory w żadnych innych konkursach, niebędące kopiami innych dzieł sztuki – czyli prace autorskie.

Termin nadsyłania prac mija z dniem 14 kwietnia 2022 roku. Oprócz samych prac, należy również przesłać kartę zgłoszenia do konkursu i wymagane oświadczenia. Formularze można pobrać m.in. ze strony internetowej Muzeum Ziemi Rawickiej – Muzeum.Rawicz.pl.

Jeden komentarz o “Szósta edycja popularnego konkursu artystycznego

  1. Nie lada gratka dla artystów w mieście. Nagrody i chęć rywalizacji pobudzają kreatywność w pracach artystycznych.

Comments are closed.