Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy samochodu ciężarowego

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy samochodu ciężarowego

Kierowca zatrzymany dzięki postawie osób trzecich

Kilka dni temu na terenie jednej ze stacji benzynowych w okolicach Rawicza doszło do incydentu z udziałem nietrzeźwego kierowcy samochodu ciężarowego.

Pracownicy stacji benzynowej oraz jedna osoba, która znajdowała się w okolicy, dokonali zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy, co nie było łatwym zadaniem, z uwagi na to, że próbował się nie podporządkować i pogarszał sytuację, wjeżdżając w nieskoordynowany sposób w różne elementy znajdujące się przy głównym placu.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu, w godzinach wieczornych, co mogło się przyczynić do jeszcze gorszych skutków zachowań nietrzeźwego kierującego, czy też bardziej – usiłującego kierować – samochodem dużych gabarytów, jakim jest pojazd marki DAF.

Ostatecznie interweniującym osobom udało się opanować sytuację i skontaktować się z policjantami z Rawicza. Jak się okazało – interwencja, czyli zatrzymanie obywatelskie – było jak najbardziej uzasadnione. Kierowca, obywatel Białorusi, miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Nie bądźmy obojętni – interweniujmy, gdy widzimy podejrzane zachowania kierowców

Dzięki przytomnej reakcji osób postronnych udało się zatrzymać kierowcę nieprzestrzegającego najważniejszych przepisów, zakazujących kierowania pojazdami po spożyciu alkoholu i innych substancji odurzających.

Niestety, nadal jest to prawdziwa plaga na polskich drogach, podobnie jak zbyt szybka jazda. Mimo nakładania coraz większych kar i konsekwencji prawnych – co szczególnie mocno odczuwają kierowcy łamiący przepisy od 1 stycznia br. – codziennie w komunikatach policyjnych nie brakuje informacji o zatrzymaniach pijanych kierowców oraz tych, którzy znacznie przekraczają limity szybkości.

Dlatego postawa innych uczestników ruchu drogowego jest tak istotna. Każde zatrzymanie obywatelskie wyklucza z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę, który w następstwie swoich działań mógłby doprowadzić do wypadku, a tym samym dramatu wielu osób.

Policja apeluje, żeby zawsze podejmować takie interwencje, gdy widzimy, że zachowanie innego kierowcy wskazuje na to, że może prowadzić pod wpływem alkoholu.

Więcej aktualnych informacji z dróg znajdziesz w serwisie NaDrogach.pl.