Program „Zdrowa Aorta” w szpitalu w Rawiczu

Program „Zdrowa Aorta” w szpitalu w Rawiczu

Skorzystaj z bezpłatnych badań!

Dostęp do wielu badań w Polsce, szczególnie w ostatnich dwóch latach, bywa utrudniony. Z jednej strony – jednym z kluczowych warunków zachowania dobrej kondycji zdrowotnej jest wykonywanie badań prewencyjnych, z drugiej – często kończy się jedynie na teorii i deklaracjach. Na przeprowadzenie badania w ramach ubezpieczenia niejednokrotnie trzeba czekać co najmniej kilka miesięcy.

W związku z taką sytuacją warto korzystać ze specjalnych programów diagnostycznych, które od czasu do czasu są oferowane w różnych regionach kraju. Najczęściej są to badania mammograficzne oraz mające na celu wykrycie zmian w obrębie jelita grubego.

Realizowane są sukcesywnie kolejne. Jednym z nich jest Wielkopolski Program Zdrowotny „Zdrowa Aorta”, który będzie dostępny również w rawickim szpitalu.

Warto wziąć udział w programie i dać sobie szansę na zdrowie i życie – w sytuacji ewentualnego wykrycia tętniaka aorty brzusznej. Pęknięcie takiego tętniaka zazwyczaj kończy się śmiercią, tymczasem zazwyczaj nie daje on żadnych symptomów, które pozwoliłyby na szybką reakcję.

Bez skierowania

Badania w ramach programu wykonywane będą w szpitalu w Rawiczu 19 lutego 2022 r. Nie jest konieczne skierowanie. Badania wykonywane są za darmo dzięki sfinansowaniu programu „Zdrowa Aorta” ze środków Unii Europejskiej.

Do badania nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Jest ono bezinwazyjne, niebolesne oraz w pełni bezpieczne.

Badanie aorty brzusznej, czyli głównej tętnicy w organizmie człowieka, przez którą przepływa krew do rąk i nóg, organów i tkanek jest jedną z najbardziej niezbędnych procedur medycznych.

Coraz więcej osób zmaga się z problemem występowania tętniaka tej aorty, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia, a długo nie daje o sobie znać.

Zazwyczaj wykrywany jest przy okazji innych badań. Zatem, nawet wtedy, gdy nie czujemy się chorzy i nie badamy się w związku z podejrzeniem innej choroby, warto skorzystać z badania aorty brzusznej, czyli USG, pozwalającego wykryć ewentualny problem z aortą, która może być poszerzona, co może wynikać właśnie z występowania tętniaka.