Wystawa malarstwa "114" odbyła się w Muzeum Ziemi Rawickiej pod patronatem absolwentek ASP we Wrocławiu

Wystawa malarstwa "114" odbyła się w Muzeum Ziemi Rawickiej pod patronatem absolwentek ASP we Wrocławiu

W renomowanym Muzeum Ziemi Rawickiej odbyło się otwarcie wystawy malarskiej zatytułowanej „114”. Zorganizowana została ona przez trzy utalentowane artystki, absolwentki prestiżowej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu: Wandę Kudlaszyk, Renatę Ligocką oraz Helenę Szczypko.

Za numerem „114” kryje się nie tylko tytuł wystawy, ale także nazwa pracowni malarskiej w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. To właśnie w tej pracowni, artystki spędziły pięć i pół roku swoich studiów, realizując swoje malarskie marzenia. Helena Szczypko wspominała o tym jak profesor Aleksander Dymitrowicz, który był ich opiekunem, zachęcał do poszukiwania indywidualności i wykształcania własnego stylu artystycznego. Przyznała również, że Akademia dała jej szansę na bardziej interesujące życie i pełne zanurzenie w sztukę. Twierdziła, że atmosfera, historia i duch pracowni 114 zapisały się niezapomnianymi wspomnieniami.

Podczas wernisażu Helena Szczypko odniosła się do postaci Eugeniusza Gepperta, po którym wrocławska ASP nosi swoją nazwę. Wyraziła radość i wdzięczność za otrzymane głosy w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na osobowość roku, w ramach którego triumfowała w kategorii „Kultura” na terenie powiatu rawickiego.

Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza, wyraził swoje uznanie dla artystycznej wartości wystawy. Zwrócił również uwagę na dobrą frekwencję, mimo równocześnie trwającego meczu Polska – Austria podczas Euro 2024. Zdaniem burmistrza to dowód na to, że prawdziwa sztuka zawsze znajduje uznania wśród publiczności.