Stulecie Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków – Dzień pełen wspomnień i uroczystości

Stulecie Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków – Dzień pełen wspomnień i uroczystości

Dzisiejszy dzień obfituje w nostalgiczne chwile dla członków działającej niegdyś w szkole rolniczej, obecnie Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego, towarzystwa oraz jej absolwentów. To wyjątkowy czas, gdyż właśnie obchodzą oni 100-lecie Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków.

Jak na taką okazję przystało, odbyły się liczne uroczystości. Wiązanki kwiatów zostały złożone oraz znicze zapalone pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich i tablicą poświęconą pamięci zamordowanych mieszkańców Bojanowa. Nie zabrakło także mszy świętej, która była jednym z ważniejszych punktów obchodów.

Głęboko wzruszający moment miała miejsce na dziedzińcu szkolnym. Tutaj zorganizowano główny punkt uroczystości. Prócz absolwentów i emerytowanych pedagogów uczestniczyli w nim również tacy goście jak poseł Jan Dziedziczak, wicestarosta Jakub Moryson, burmistrz miasta Bojanowa Paulina Wolsztyniak oraz przewodniczący rady miejskiej, Marcin Triebs.

Oficjalna część obchodów była przesiąknięta wspomnieniami, które z dużym sentymentem przywoływał przewodniczący Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków, Czesław Kryszkiewicz. Wydarzenie to nie obyło się bez wręczenia członkostwa honorowego. Otrzymał je Antoni Szymański, dawny dyrektor szkoły, który przez wiele lat pełnił tę funkcję oraz już niestety nieżyjący nauczyciel Zbysław Dąbrowski. Wyróżnienie w jego imieniu odebrała żona.