Nagrody dla młodych talentów sportowych z Bojanowa: Gmina wsparła swoich lekkoatletów

Nagrody dla młodych talentów sportowych z Bojanowa: Gmina wsparła swoich lekkoatletów

Rozwój młodych lekkoatletów z Bojanowa, którzy ze swoim niezaprzeczalnym talentem sportowym i coraz większą liczbą sukcesów cieszą się uznaniem na skalę ogólnopolską, stał się powodem do zorganizowania akcji wspierającej ich klub. Znając ambicje i poziom zaangażowania tych młodych sportowców, społeczność lokalna podjęła decyzję o solidarnym wsparciu ich działalności.

Klub sportowy postanowił przekazać wiadomość o planowanym na 8 czerwca przedsięwzięciu z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu mieszkańcy mieli możliwość przygotować się do udziału w nim. Wśród bojanowian odzew był duży – z entuzjazmem odpowiedzieli na apel klubu, sprzątając swoje posesje czy mieszkania z niepotrzebnych już przedmiotów, które mogły być przekazane na rzecz młodych talentów.

Samodzielnie dostarczyli zgromadzony złom do wyznaczonego miejsca lub czekali na przybycie ekipy klubowej. Dzięki zaangażowaniu społeczności udało się zebrać ponad 9 ton złomu, co po przeliczeniu na wartość pieniężną przyniosło 7 tys. 433 złote. Klub MUKS SZOK Bojanowo zdecydował, że zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup kurtek ortalionowych dla wszystkich zawodników.

Prezes i trener klubu, Maciej Ratajczak, wyraził głęboką wdzięczność za poświęcenie i wysiłek włożony w zbiórkę złomu. Szczególne podziękowania skierował do rodziców, zawodników i wszystkich tych, którzy aktywnie przyczynili się do przeprowadzenia akcji, oraz do firmy Tomex Tomasz Twardy, która zakupiła zebrany złom po korzystnej cenie.