Rawicz: Nowoczesne i ekologiczne przedszkole powstaje na miejscu dawnych ogrodów działkowych

Rawicz: Nowoczesne i ekologiczne przedszkole powstaje na miejscu dawnych ogrodów działkowych

W Rawiczu, na gruntach, które niegdyś były obszarem działek ogrodniczych, rozpoczyna się budowa nowego obiektu dla Przedszkola nr 6 noszącego imię Przyjaciół Kubusia Puchatka. Nowa placówka będzie nie tylko znacząco większa i bardziej nowoczesna, ale przede wszystkim wykorzysta wiele innowacyjnych rozwiązań proekologicznych.

Nowy budynek przedszkola położony będzie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Dworcowej oraz Lecha i Marii Kaczyńskich. Obecnie działająca przy ulicy Mikołajewicza placówka zacznie funkcjonować w nowo wybudowanym obiekcie od września 2024 roku.

Budowa nowego przedszkola powierzona została firmie Mprojekt Sp. z o.o. SPK z Leszna. Teren, na którym niegdyś znajdowały się ogrody działkowe, a teraz powstaje nowa siedziba przedszkola, firma otrzymała 20 października 2023 roku. Od tamtego momentu trwają intensywne prace nad realizacją inwestycji.

Inwestor stale potwierdza, że termin zakończenia prac budowlanych zostanie zachowany. Prace na budowie są prowadzone z pełnym zaangażowaniem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz przyszłego obiektu przedszkolnego.