Stadion w Miejskiej Górce świadkiem rywalizacji strażaków ochotników podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Stadion w Miejskiej Górce świadkiem rywalizacji strażaków ochotników podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Miejska Górka stała się miejscem sportowej rywalizacji dla strażaków ochotników, którzy wzięli udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Stadion tego miasta zgromadził 29 zespołów walczących o miano najlepszych.

Zawody rozpoczęły się od spotkania uczestników i gości przed miejscową szkołą, skąd wszyscy razem przemaszerowali na stadion miejski. Wśród zgromadzonych znaleźli się nie tylko zawodnicy, ale i lokalni urzędnicy samorządowi. Dla dodania uroku całości imprezy, Orkiestra Dęta z Miejskiej Górki zaopiekowała się muzyczną oprawą wydarzenia.

W tegorocznej edycji na boisku sportowym stawiło się 29 drużyn. W skład tych ekip wchodziło 9 zespołów seniorów, 13 grupy młodzieżowe (podzielone na dwie kategorie wiekowe: 12-15 i 16-18 lat), 5 drużyn kobiecych (powyżej 16 lat) oraz 2 grupy żeńskie (12-15 lat). Nie zabrakło również Dziecięcych Drużyn Pożarniczych.

Krzysztof Staśkiewicz, jeden z organizatorów, wyjaśnił, że zasady zostały sformalizowane 27 maja. Zawodnicy mieli do pokonania trzy konkurencje: musztrę, bieg wahadłowy oraz ćwiczenie bojowe. Podczas całego wydarzenia podkreślał, jak ważne jest bezpieczeństwo uczestników i jak najlepsze wyniki.

Impreza przebiegła sprawnie i bez żadnych komplikacji. Na trybunach zgromadzili się kibice, którzy z zapartym tchem obserwowali zmagania strażaków. Nawet sędzia główny zawodów przyznał w swoim końcowym podsumowaniu, że jury nie otrzymało ani jednego protestu.