Udany piknik integracyjny dla dzieci z rodzin zastępczych, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu

Udany piknik integracyjny dla dzieci z rodzin zastępczych, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu postanowiło umilić dzień dzieciom pod opieką rodzin zastępczych na terenie powiatu, organizując dla nich piknik. Ten przyjazny dla dzieci event odbył się dzisiaj, umożliwiając wnukom spędzenie czasu w sposób zarówno rozrywkowy, jak i integrujący.

Wydarzenie to miało miejsce w Miejskiej Górce, a dokładniej na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej, które z radością udostępniły swoje podwórko i ogród. Atmosfera była tym bardziej przyjemna, że pogoda sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, co przyczyniło się do udanego pikniku.

Dzieci mogły cieszyć się różnymi formami aktywności na zewnątrz. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się gry i zabawy plenerowe, a także malowanie twarzy oraz robienie baniek mydlanych. Dodatkowo, młodzi uczestnicy mieli okazję wykazać się twórczością rękodzielniczą, tworząc własne bransoletki.

A jak na każdym pikniku przystało, nie mogło zabraknąć smacznych potraw. Warsztaty Terapii Zajęciowej wykazały się dużym zaangażowaniem, przygotowując mnóstwo pyszności. Uczestnicy mogli delektować się grillowanymi przysmakami, kolorowymi sałatkami, sosami, świeżymi warzywami i pieczywem. Na słodki finał nie brakowało oczywiście deserów. Wszyscy zebrani mieli okazję nacieszyć się smacznym jedzeniem, dzięki czemu na pewno nikt nie wrócił do domu z pustym żołądkiem.