Nowy obiekt sportowy w Gostkowie

Nowy obiekt sportowy w Gostkowie

Dotacja na budowę hali sportowej

Dobra wiadomość dla mieszkańców miejscowości Gostkowo oraz Niepart i okolic. Wniosek złożony przez Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart do programu rządowego „Polski Ład”, uzyskał pozytywną opinię i stosowną dotację, dzięki której zbudowany zostanie nowy obiekt w Gostkowie.

Będzie to hala sportowa, która posłuży zarówno uczniom znajdującej się nieopodal szkoły podstawowej, jak i mieszkańcom, którzy są zainteresowani amatorskim uprawianiem różnych dyscyplin .

Wnioskodawca otrzymał wsparcie na poziomie trzech milionów złotych. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie hala zostanie oddana do użytku, jednak należy pamiętać o terminach związanych z „Polskim Ładem”.

Zgodnie z obowiązującymi w jego ramach zasadami, środki pochodzące z dotacji powinny być wydane do końca bieżącego roku.

Program ma służyć przede wszystkim mniejszym miejscowościom, które z różnych względów nie mogły w pełni partycypować w rozwoju gospodarczym i idącymi w parze z nim inwestycjami w sferze publicznej.

W powiecie rawickim, podobnie jak w innych w całej Polsce, dotowane są inwestycje mające wesprzeć komfort życia mieszkańców, m.in. w miejscowościach, które kiedyś były ściśle związane z Państwowymi Gospodarstwami Rolnymi. Jak wiadomo, los osób, które pracowały w popularnych PGR-ach był nie do pozazdroszczenia po przeprowadzeniu zmian ustrojowych.

Choć w niewielkim zakresie, dotacje mają przyczynić się do tworzenia nowoczesnej infrastruktury, pozwalającej mieszkańcom takich miejscowości cieszyć się lepszą jakością życia, w różnych obszarach.

Jaka będzie nowa hala?

Jak będzie wyglądać nowa hala, ile osób jednocześnie będzie mogło z niej korzystać i na uprawianie jakich dyscyplin sportowych pozwoli?

Ogólne informacje na temat planowanej inwestycji są już upublicznione, co do szczegółów – wszystko wyjaśni się wraz z wyborem wykonawcy. Na razie różne podmioty działające w gminach będą się musiały porozumieć w kwestiach formalnych, aby móc sprawnie i szybko poprowadzić proces powstawania obiektu.

Hala zostanie wybudowana w modelu łukowym, zostanie oświetlona, będzie również ogrzewana, co pozwoli na aktywność sportową przez cały rok. Będzie to hala o wymiarach boiska do piłki ręcznej. Można tu będzie także prowadzić rozgrywki siatkarskie. Hala zapewni też dogodne warunki dla tenisistów.

Obiekt będzie posiadał również stosowne zaplecze, w tym węzeł sanitarny oraz szatnie i inne niezbędne pomieszczenia, konieczne do tego, by mógł spełnić oczekiwania lokalnej społeczności.