Zbadaj aortę – za darmo!

Zbadaj aortę – za darmo!

Zgłoś się na badanie w Rawiczu

Już 10 sierpnia br. w Rawiczu, a dokładniej – w tutejszym Szpitalu Powiatowym – odbędą się badania, realizowane w ramach programu „Zdrowa Aorta”, który ma na celu wykonanie istotnych badań, dzięki którym można uratować życie.

Chodzi o badania USG aorty jamy brzusznej, które udostępniono w Wielkopolskim Programie Zdrowotnym „Zdrowa Aorta”. Badania wykonywane są w różnych miastach województwa, teraz przyszła kolej na Rawicz.

Z badania, które wykonane zostanie bezpłatnie, mogą skorzystać mężczyźni w odpowiednim wieku, czyli: od pięćdziesiątego do sześćdziesiątego dziewiątego roku życia. Ta grupa jest potencjalnie najbardziej narażona na dramatyczne skutki niewykrycia tętniaków w jamie brzusznej, które mogą się przyczynić do nagłego zgonu.

Proste badanie ultrasonograficzne pozwoli uniknąć tego bardzo poważnego zagrożenia.

Podobnie jak w przypadku wielu innych chorób zagrażających życiu, również w tym przypadku szybka diagnoza może uratować życie.

Badanie jest szybkie, bezpieczne i bezbolesne – tym bardziej warto z niego skorzystać.

Warunki udziału w programie

Jak już wyżej wspomnieliśmy – badanie aorty jamy brzusznej wykonywane w ramach programu jest całkowicie bezpłatne. Również formalności, niezbędne do tego, żeby móc skorzystać z oferty, ograniczono do niezbędnego minimum.

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego. Wystarczy jedynie dokonać rejestracji, za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Dlaczego badanie aorty jamy brzusznej jest tak istotne? Często w tej okolicy naszego organizmu powstają zagrażające życiu tętniaki, które w ogóle nie dają niepokojących objawów, w związku z brakiem dolegliwości, nie można odpowiednio szybko zareagować, żeby móc uratować swoje życie.

Zazwyczaj tętniak jest więc wykrywany podczas wykonywania badań związanych z innymi dolegliwościami. Dzięki programowi „Zdrowa Aorta” można szybciej uzyskać właściwą diagnozę.

Badanie USG jest na tyle precyzyjne, że wykrywa każde niepokojące poszerzenie aorty, świadczące o wystąpieniu tętniaka.

Interesujesz się tematyką zdrowotną? Więcej informacji i cennych porad znajdziesz na ZdrowieOnline.pl.