Sukces festiwalu w Bachorzewie

Sukces festiwalu w Bachorzewie

III edycja wydarzenia

W czerwcu 2022 r. odbyła się trzecia edycja cieszącej się coraz większą popularnością imprezy muzycznej – Festiwalu Piosenki Biesiadnej i Ludowej w Bachorzewie.

W poprzednich dwóch latach nie była organizowana w związku ze stanem epidemicznym. Tym bardziej w tym roku cieszyła się duża frekwencją. Świadczy o tym liczba zespołów, które zgłosiły się do tej szczególnej muzycznej rywalizacji, jak i publiczności, która aktywnie towarzyszyła występom artystów.

Na scenie w Bachorzewie zaprezentowały się dwadzieścia dwa zespoły, co prawda w roku 2019 uczestników było więcej, ale po dwóch trudnych latach ten wynik również cieszy. Najlepsi mogli liczyć na nagrody, czyli Złote Klucze Wiolinowe i na Grand Prix.

Organizator, czyli stowarzyszenie i zespół „Zawsze Młodzi” z Jarocina może ostaną edycję festiwalu uznać za więcej niż udaną. Sama organizacja tak dużej imprezy jest już dużym sukcesem dla organizacji, która powstała zaledwie dziesięć lat temu.

Dobra zabawa mimo trudnych czasów

Pierwsza edycja festiwalu po dwuletniej przerwie miała swoją specyfikę. Dopiero od kilku miesięcy wracamy do normalnego życia, choć trudno do końca tak mówić w warunkach wojny toczącej się tuż za naszą wschodnią granicą, związanym z nią napływem uchodźców, rosnącą dynamicznie inflacją i kumulującymi się problemami finansowymi wielu rodzin.

Mimo tych wszystkich problemów wielu z nas nie traci ducha i próbuje aktywnie włączać się w życie społeczne, w tym m.in. kulturalne, również po to, żeby szerzyć uśmiech i radość, które zawsze są niezastąpione.

Mimo kłopotów organizacyjnych i finansowych, ponad dwadzieścia zespołów zdecydowało się na czynny udział w imprezie, współtworząc jej klimat i dając radość słuchaczom.

Wystąpili m.in. organizatorzy, czyli zespół „Zawsze Młodzi” oraz zdobywcy Grand Prix ostatniej edycji – zespół „Chojanki” z Wronek.

Edycję trzecią wygrał zespół „Złota Jesień”, reprezentujący Jaraczewo.