Baza noclegowa w Rawiczu

Baza noclegowa w Rawiczu

Rawicz, dzięki wspaniałej lokalizacji na mapie kraju jest doskonałą bazą wypadową wielu interesujących wycieczek. Można tu wybrać się na rowerze bądź podróżować samochodem. Zaskakujące widoki, mnóstwo niewielkich ruin i zabytków sprawia, że tak wiele osób decyduje się na wakacji w rawskiej gminie. Zastanawiając się nad przyjazdem w okresie wakacyjnym warto wziąć pod uwagę, że choć baza noclegowa jest tu rozbudowana, to jednak dobrze rezerwować swój pobyt kilka miesięcy wcześniej. Kwatery prywatne, agroturystyka i urokliwe pensjonaty kuszą bowiem rzesze gości, przez co znalezienie noclegu w sezonie graniczy z cudem.

Miejsce na relaks i aktywne zwiedzanie

Planując wycieczki, zwłaszcza te dłuższe i wymagające dobrze wiedzieć, że po ciężkim i aktywnym dniu można się swobodnie zrelaksować i nabrać sił. Dlatego w samym mieście, podobnie jak na obszarach sąsiadujących znajduje się wiele prywatnych kwater, oferujących porządne noclegi – zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Ich standard zależy nie tylko od położenia, ale również budżetu. Można tu jednak znaleźć fajne, czyste i schludne pokoje za nieduże kwoty, które z pewnością nie będą mocno odczuwalne. Ale Rawicz w swojej ofercie posiada również kilka pensjonatów, położonych głównie na uboczu miejscowości. Domowe jedzenie, wygodne łóżka i przemili gospodarze zachęcają do pobytu na łonie natury, z dala od ulicznego zgiełku. Pensjonaty oferują często pakiety wakacyjne z wyżywieniem, przez co goście nie muszą martwić się o stołowanie wyłącznie w pobliskich restauracjach. Wiele z obiektów organizuje atrakcje dla najmłodszych dzieci, a także posiada domowe place zabaw również dla starszych pociech.

Agroturystyka na ziemi rawskiej

Cisza, spokój, bliskość natury oraz kontakt z domowymi zwierzętami i moc atrakcji. Tak wyglądają nowoczesne gospodarstwa agroturystyczne w gminie Rawicz. Zlokalizowane we wspaniałych, malowniczych miejscach dają odpoczynek po intensywnych dniach zwiedzania. Stanowią doskonałe rozwiązanie głównie dla rodzin z dziećmi, choć i samotne osoby znajdą tu upragniony spokój.