Lato w Rawiczu

Lato w Rawiczu

Okres wakacyjny to dla wielu rodziców nie lada wyzwanie. Ciężko bowiem zapewnić swoim pociechom dwa miesiące nieustannych atrakcji i wyjazdów. Tym bardziej, gdy trzeba pracować. Mieszkańcom Rawicza przychodzą z pomocą władze gminy, które w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy zorganizowały wiele ciekawych wydarzeń dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. To doskonały sposób na zapewnienie swoim pociechom atrakcji oraz urozmaicenie im codziennego dnia. Zobaczcie koniecznie, co czeka na mieszkańców i turystów już niebawem.

Wakacyjny lipiec pod znakiem wielu warsztatów

W lipcowe dni czeka nas wiele atrakcji. To maksymalna różnorodność i możliwość zapewnienia świetnej zabawy dzieciom i dorosłym. Wśród planowanych wydarzeń odbyły się ciekawe festiwale – w tym festiwal Baniek Mydlanych, tak bardzo wyczekiwany przez najmłodsze pociechy. Ponadto na wszystkich zainteresowanych czekały plenerowe koncerty, podczas których można było spróbować swoich sił w rękodziele, przekonać się jak lokalna kuchnia wybornie smakuje, a nawet potańczyć i pośpiewać wspólnie z artystami.

Sierpniowe dni z mocą atrakcji

Rawicz zaplanował również szereg imprez w ostatnim miesiącu wakacji. Serię wspaniałych wydarzeń rozpoczął Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej Forma, mający swoje miejsce na rynku miasta. Następnie w kolejnych tygodniach można było wziąć udział w fantastycznych spektaklach dla dzieci, które przenosiły uczestników w świat fantazji i dobrze zakończonych historii. Koniec miesiąca, a zarazem ostatnie dni wakacji to fenomenalny Festyn Rodzinny, który planowany jest na miejskiej plaży. Moc słońca, atrakcji, woda i wspaniała, wspólna zabawa – to to, co charakteryzuje tą imprezę od lat. Warto również napomknąć, że w tym czasie będzie miał miejsce także Rawicki Jarmark Historyczny, który zaplanowany jest na pierwszy weekend września na rynku w Rawiczu.

Moc atrakcji także w Bibliotece

Planując okres wakacyjny warto pamiętać o wspaniałych warsztatach i zajęciach plastycznych odbywających się w miejskiej bibliotece. Ośrodek pływacki oferuje również zajęcia na basenie za złotówkę, co spodoba się niemal wszystkim dzieciom i ich rodzicom.