Kąpielisko w Sierakowie otwarte

Kąpielisko w Sierakowie otwarte

Kąpiel na „poligonie” jest możliwa

Teren po poligonie w Sierakowie cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i władz Rawicza, ze względu na możliwości jakie daje, w ramach rekreacji i wypoczynku. Latem szczególnym powodzeniem, co zrozumiałe, cieszy się znajdujące się tu kąpielisko. Ponieważ pogoda od początku wakacji jest upalna – zainteresowanie miejscami, w których można zażyć kąpieli jest bardzo duże.

Niestety, nie zawsze nawet te najpopularniejsze lokalnie miejsca zostają dopuszczone do użytku, ze względu na specyfikę terenu, na którym się znajdują (np. niebezpieczne dno) albo na zły stan wody, która stanowiłaby dla pływających poważne zagrożenie epidemiologiczne.

Mieszkańcy Rawicza i okolic mogą jednak odetchnąć z ulgą, ponieważ kąpielisko na poligonie zostało dopuszczone do użytkowania – przynajmniej do czasu przeprowadzenia kolejnego badania i wydania komunikatu przez miejscowy SANEPID.

Ostatnie badanie wykonano kilka dni temu i nie wykazało ono obecności żadnych niebezpiecznych substancji, które uniemożliwiłyby korzystanie z tego cieszącego się coraz większą popularnością akwenu.

Co dalej z kąpieliskiem i terenem po poligonie

Poligon w Sierakowie jest obecnie miejscem, które idealnie nadaje się do alternatywnego zagospodarowania. Najlepszym sposobem na to, aby stało się maksymalnie użyteczne dla mieszkających tu ludzi jest postawienie na jego funkcję rekreacyjną.

Takie też są plany miejscowych władz. Na szczęście – już teraz bez problemu można korzystać z głównej atrakcji tego terenu, czyli zbiornika wodnego.

Pozostaje jednak wiele kwestii do dopracowania, tak aby nie było to tylko miejsce bezpieczne, ale również coraz bardziej atrakcyjne, dzięki budowie infrastruktury typowej dla terenów, które mają pozwolić lokalnej społeczności na aktywny wypoczynek.

Miasto pozyskało na ten cel – w tym przede wszystkim na unowocześnienie zbiornika – kilkanaście milionów złotych w ramach programu rządowego „Polski Ład”.