Pamiętaj o bezpieczeństwie na wakacjach!

Pamiętaj o bezpieczeństwie na wakacjach!

Spraw, żeby wakacje były udane

Udane wakacje? W pierwszej kolejności kojarzą się z atrakcyjnymi wczasami, wycieczkami czy też wypoczynkiem w ciekawym miejscu. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, że tak naprawdę kluczowym „tematem” jest bezpieczeństwo.

Bez zachowania zasad bezpieczeństwa, szczególnie wtedy, gdy wypoczywamy nad wodą albo w górach lub innych miejscach, do których na co dzień nie jesteśmy przyzwyczajeni i możemy zapomnieć jak one „funkcjonują”… nie w Internecie, ale w rzeczywistości – nasze wakacje na pewno nie będą udane.

W pierwszych dniach lipca, u progu wakacji, w Rawiczu odbędzie się spotkanie pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”, w ramach którego przedstawione zostaną różne aspekty bezpiecznego spędzania wakacji, zarówno podczas wyjazdów, jak i w domu.

Wbrew pozorom – wiele, o ile nie najwięcej różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń, które mogą się okazać tragiczne albo ciężkie w skutkach, ma miejsce w domach oraz innych dobrze znanych miejscach. Jednym z powodów takich sytuacji jest brak skupienia na czynnościach, które wykonujemy

Jeśli np. wiele lat chodziliśmy nad rzekę w pobliżu naszej miejscowości, możemy zapomnieć jak się zachowywać w wodzie, żeby relaksować się w niej z rozsądkiem.

Spotkanie z ratownikiem i policjantem

Rawicki Punkt Wsparcia Seniora i Centrum Usług Społecznych w Rawiczu zapraszają na spotkanie ze specjalistami – ratownikiem medycznym oraz policjantem, którzy przedstawią różne zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji.

Wydarzenie będzie miało miejsce 3 lipca 2022 r. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z tym chętni proszeni są o kontakt telefoniczny w celu zapisania się. Można to również uczynić za pośrednictwem popularnego komunikatora – Messenger.

Spotkanie organizowane jest w ramach szerszego projektu „Centrum Usług Społecznych – nowa jakość polityki społecznej w Gminie Rawicz”, realizowanego dzięki uzyskaniu wsparcia finansowego z funduszy europejskich.

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje? Skorzystaj z podpowiedzi portalu Wschodnia.pl.