Ślubowanie nowej radnej Rawicza

Ślubowanie nowej radnej Rawicza

Rada Miejska w Rawiczu do tej pory nie miała pełnego składu. Wszystko za sprawą wygaśnięcia mandatu radnego Rudolfa Kołeczki, który ze względów zdrowotnych nie mógł już pełnić swoich obowiązków. Na ostatnim posiedzeniu rady została zaprzysiężona Pani Aleksandra Świergocka, a tym samym od tego momentu znów organ pełni swoje funkcje w pełnym, 21 osobowym składzie.

Dlaczego nastąpiła zmiana i skąd pomysł na Aleksandrę Świergocką?

Jakiś czas temu obecny radny pan Rudolf zaczął borykać się z problemami zdrowotnymi. Niestety, niedawno okazało się, że jego dolegliwości uniemożliwiają dalsze pełnienie obowiązków przez mężczyznę. Jego mandat wygasł, a rada przez jakiś czas funkcjonowała w okrojonym składzie. Według prawa na jego miejsce mogła zostać wybrana kandydatka z tej samej listy wyborczej, która w wyborach samorządowych uzyskała kolejną, największa ilość głosów. Jak szybko się okazało była nią właśnie Aleksandra Świergocka. To ona w wyborach w 2018 roku otrzymała w swoim okręgu 161 głosów, co dawało jej drugie miejsce na liście. Warto nadmienić, iż komitetem wyborczym obojga posłów jest Prawo i Sprawiedliwość.

Ślubowanie odbyło się 24 sierpnia br. Pani Aleksandra zgodziła się przejąć mandat Pana Rudolfa i tym samym zasiliła skład Rady Miejskiej. Kobieta nie jest anonimowa w Rawiczu. To jedna z dość charakterystycznych i znanych osób. Nikt właściwie nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, ale na szczęście od zeszłego tygodnia Rada działa w pełnym składzie i może prężniej podejmować kluczowe dla miasta decyzje.