„Przyjazne Deklaracje” w Gminie Rawicz

„Przyjazne Deklaracje” w Gminie Rawicz

Więcej e-usług w Rawiczu

E-usługi w coraz większym stopniu wchodzą do urzędów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom cyfrowym realizowanie różnych obowiązków ciążących na obywatelu jest o wiele łatwiejsze, szybsze i bezpieczne. Różne programy wspierają finansowo i merytorycznie urzędy w świadczeniu usług na rzecz obywatela zgodnie z zasadami cyberbezpieczeństwa.

Gmina Rawicz stale rozwija wachlarz e-usług. Ostatnio do tego katalogu dołączyła deklaracja i informacja podatkowa online. Najnowszy projekt znacznie ułatwi właścicielom nieruchomości wywiązanie się z obowiązku podatkowego.

Program pozwala nie tylko na szybsze wypełnienie deklaracji i przesłanie jej zdalnie, bez konieczności stania w kolejkach, bezpośrednio w urzędzie. Co równie istotne, a może najistotniejsze dla wielu podatników – decydując się na skorzystanie z programu „Przyjazne Deklaracje” – nie będą już musieli znać szczegółowych danych, niezbędnych do wypełnienia dokumentów. Inteligentne kalkulatory same wyliczą prawidłowe kwoty.

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta i „Przyjazne Deklaracje”

Projekt „Przyjazne Deklaracje” jest kolejnym cyfrowym rozwiązaniem, po Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta, które cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy Rawicz.

Najnowsze cyfrowe narzędzie z pewnością będzie się cieszyło równie dużym zainteresowaniem. Coraz więcej osób, nie tylko młodych, decyduje się na korzystanie z e-usług doceniając ich niezaprzeczalne atuty, takie jak: intuicyjność nawigacji, inteligentne wyliczenia różnych kwot, szybkość działania i bezpieczeństwo.

„Przyjazne Deklaracje” to program bazujący na dedykowanym serwisie internetowym, adresowanym do szerokiego grona odbiorców, w związku z tym przy jego projektowaniu zdecydowano się zastosować rozwiązania przyjazne dla użytkownika i w dużym stopniu intuicyjne.

Nie trzeba posiadać praktycznie żadnej (poza podstawową) wiedzy związanej z obsługą komputera, żeby z łatwością skorzystać ze wszystkich możliwości e-administracji. Wiele szczegółowych wyliczeń zrealizuje za podatnika samo nowe e-narzędzie. Nie będzie też konieczności uzupełniania skomplikowanych formularzy.

Rozliczenie podatków lokalnych z „Przyjaznym Deklaracjami” nie trwa dłużej niż kilka minut. Program można obsługiwać również za pomocą urządzeń mobilnych.