Remonty dróg z dofinansowaniem rządowym

Remonty dróg z dofinansowaniem rządowym

Większość projektów ze wsparciem finansowym

Znane są już decyzje dotyczące dofinansowania różnych inwestycji drogowych w całej Polsce. Gminy oraz powiaty wnioskowały o dodatkowe środki mające wesprzeć realizację inwestycji z budżetu państwowego, a konkretnie – z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Takie wnioski wystosował również Powiat Rawicki oraz miejscowości z tego powiatu. Większość wniosków uzyskało pozytywną opinię, co oznacza, że otrzymają one dofinansowanie.

Zgodnie z nazwą funduszu dodatkowe środki zostaną rozdysponowane na poprawę standardu dróg, tak, aby stały się one bardziej dostępne dla mieszkańców lokalnych społeczności i co równie ważne – bezpieczniejsze.

Stan dróg lokalnych nie zawsze jest zadowalający. Celem programu jest to, żeby drogi pozwoliły mieszkańcom regionów na łatwiejszą komunikację z miejscowymi centrami życia lokalnego, czyli np. z miejscowościami będącymi siedzibami gmin oraz powiatów.

W wyniku przeprowadzonego przez RFRD naboru na rok 2022 dofinansowanie uzyskał zarówno Powiat Rawicki, jak i miejscowości z tego powiatu: Jutrosin, Miejska Górka oraz Pakosław.

Jakie inwestycje zostaną zrealizowane?

Budżet, który przeznaczono na realizację programu krajowego w roku 2022 wyniósł ponad 2,7 mld zł. Dzięki tej puli środków wyremontowanych i zmodernizowanych zostanie niemal cztery tysiące kilometrów dróg.

W miejscowościach województwa wielkopolskiego wykonanych zostanie ponad dwieście projektów.

Powiat Rawicki otrzymał niemal cztery miliony złotych, za które wykonana zostanie przebudowa odcinka drogi w Niemarzynie. Koniec prac wyznaczono na ostatni kwartał 2022 roku.

Niemal półtora miliona złotych otrzymała Miejska Górka. Środki te zostaną przeznaczone na remont kilkuset metrów ulicy Spacerowej. Prace mają potrwać do listopada br.

Dwie inwestycje zostaną zrealizowane w Jutrosinie. Będzie to zarówno przebudowa jednej z ulic, jak i budowa dwóch nowych. Koszt inwestycji to 1,4 mln zł. Dofinansowanie stanowi większość budżetu koniecznego na wykonanie tych projektów.

Gmina Pakosław środki z RFRD przeznaczy na modernizację drogi w Pomocnie oraz na budowę nowego odcinka drogi w Góreczkach Wielkich.

Jeden komentarz o “Remonty dróg z dofinansowaniem rządowym

  1. Niestety w naszym klimacie z chłodnymi zimami drogi wymagają ciągłych remontów. Ujemne temperatury rujnują asfalt.

Comments are closed.