Program „Dobry start” w Rawiczu

Program „Dobry start” w Rawiczu

Wiele atrakcji dla młodszych i starszych – na wyciągnięcie ręki

Gmina Rawicz realizuje interesujący program społeczny, adresowany zarówno do młodszych, jak i starszych mieszkańców. Współpracując z Województwem Wielkopolskim, wdrożyła projekt funkcjonujący pn. „Dobry start”.

Kolejne zadania w ramach programu są realizowane w ramach przedsięwzięcia społecznego, jakim jest Lokalny Klub Rodzinny. Miejscem prowadzenia działalności zgodnej z założeniami programu jest Przedszkole nr 5.

Właśnie w tym miejscu odbywają się zajęcia, które integrują różne grupy społeczne w Rawiczu. Jedną z propozycji są warsztaty tematyczne, w których wziąć mogą udział dzieci, rodziny oraz osoby starsze. To nie wszystko. W związku z dużym zapotrzebowaniem społecznym zdecydowano się także zaoferować konsultacje specjalistyczne, m.in. z zakresu fizjoterapii oraz logopedii.

Program do połowy grudnia br. oferowany będzie bezpłatnie.

Aktywna jesień i zima w Lokalnym Klubie Rodzinnym

Już w październiku ruszyła cała seria zajęć, które zgromadziły wielu uczestników w różnym wieku. W ostatnią sobotę odbyła się Jesienna Zabawa Taneczna dla dwóch grup – młodszej i starszej.

Interesująco i inspirująco zapowiadają się także kolejne przedsięwzięcia przygotowywane z myślą o jesiennych i zimowych tygodniach. Dzięki nim można będzie postawić na aktywność i integrację społeczną, również w ostatnim kwartale roku, który zazwyczaj kojarzony jest z mniejszą aktywnością, ze względu na gorszą pogodę.

Jesień i zima – tak naprawdę – dają jednak wiele okazji do twórczej, wspólnej zabawy. Jedną z największych inspiracji są oczywiście zbliżające się, ulubione przez wiele osób w różnym wieku, Święta Bożego Narodzenia. Akcentów bożonarodzeniowych i noworocznych z pewnością nie zabraknie także w rawickim Lokalnym Klubie Rodzinnym, który z powodzeniem realizuje wiele zadań społecznych już od 2018 r.