Aktywne działania rawickiej Platformy Obywatelskiej w kwestii sytuacji na rynku paliw

Aktywne działania rawickiej Platformy Obywatelskiej w kwestii sytuacji na rynku paliw

Reprezentanci rawickiego oddziału Platformy Obywatelskiej planują skierować apel do ministra aktywów państwowych, ministra rolnictwa oraz prezesa koncernu paliwowego, korzystając z pośrednictwa posłów reprezentujących ich ugrupowanie.

W bieżącym tygodniu, dokładnie 29 sierpnia 2023 roku, organizowana przez członków rawickiej Platformy Obywatelskiej konferencja prasowa przykuła uwagę mediów. Tematem przewodnim spotkania była sytuacja na rynku paliw, która zdaniem działaczy staje się coraz bardziej niepokojąca. Na konferencji wystąpili Jacek Gwizdek, Sławomir Pałka oraz Jan Puślecki, którzy podkreślili problematyczną sytuację dotyczącą zakupu hurtowego paliwa.

Podczas spotkania zwrócono szczególną uwagę na fakt, że dla wielu dużych firm, rolników i przedsiębiorców opłacalność zakupów paliwa w hurcie jest niższa niż zakup na stacjach benzynowych. Działacze Platformy Obywatelskiej poinformowali również o interwencji Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej, która już zwróciła się do ministra aktywów państwowych o wyjaśnienie tej kwestii i zapewnienie odpowiedniej ilości paliwa podczas okresu wzmożonych prac polowych. Rawiccy politycy deklarują, że także oni nie pozostaną bierni w tej sprawie.