Rozwój infrastruktury w Rawiczu: Zmiana w ruchu drogowym na horyzoncie

Rozwój infrastruktury w Rawiczu: Zmiana w ruchu drogowym na horyzoncie

Zgodnie z informacjami podanymi przez Grzegorza Kubika, burmistrza miasta, niedługo ma nastąpić istotna zmiana w organizacji ruchu na rondzie znajdującym się przy poligonie. Wkrótce zostanie tam wprowadzony ruch.

Warto przypomnieć, że obszar Rawicza obfituje teraz w inwestycje infrastrukturalne. W tym regionie nieustannie odbywa się budowa, przebudowa i rozbudowa dróg. Dodatkowo, następuje rewitalizacja terenów po byłym wojsku, które mają przekształcić się w atrakcyjne miejsca do spędzania wolnego czasu z wieloma funkcjami.

Łączna wartość robót budowlanych wynika z umów podpisanych pod koniec 2022 roku, a ich koszt wynosi 22 miliony 459 tysięcy 426 złotych. Projekt ten ma zostać ukończony do grudnia 2023 roku. Prace obejmują rozbudowę ulicy Czeladniczej, budowę i przebudowę ulicy Świętojańskiej w Sierakowie oraz konstrukcję ronda przy strzelnicy i wejściu na poligon.

Niestety, skrzyżowanie ulic Leśna, Czeladnicza i Promenada w Sierakowie jest obecnie nieprzejezdne, ale sytuacja ta ma się zmienić już bardzo niedługo. Jak mówi burmistrz Rawicza: „Masa bitumiczna zostanie ułożona do końca tego tygodnia. W drugiej połowie następnego tygodnia wykonawca planuje wprowadzić ruch”.

Jest więc prawdopodobne, że pierwsze pojazdy rozpoczną jazdę po rondzie przy wejściu na poligon pod koniec sierpnia 2023 roku.