Transformacja dawnego poligonu w Rawiczu – nowe perspektywy i możliwości

Transformacja dawnego poligonu w Rawiczu – nowe perspektywy i możliwości

Pole dawniej wykorzystywane jako poligon wojskowy w Rawiczu jest na progu diametralnej zmiany. Przed nadejściem końca 2023 roku, to miejsce zyska nowe znaczenie i funkcję, przekształcając się kompletnie. Powstanie tam teren przeznaczony do rekreacji, promenada dla spacerowiczów, obszary parkingowe oraz pomosty nad zbiornikami wodnymi. Jednakże, zanim te plany staną się rzeczywistością, konieczne jest dokładne oczyszczenie i przygotowanie zbiorników. Zadanie to nie jest łatwe ani tanie – całość inwestycji szacowana jest na ponad 22,4 miliona złotych. Na szczęście, program Polski Ład zapewnia pomoc finansową dla tego projektu.

Przemiana dotychczasowego poligonu w Rawiczu to duże przedsięwzięcie, które już rozpoczęło się na początku 2023 roku. Ta monumentalna rewitalizacja będzie miała miejsce na terenie dawnego pola wojskowego, które znajduje się aktualnie w Sierakowie – dzielnicy Rawicza.

Cele projektu obejmują gruntowną modernizację terenu kąpieliska oraz przyległych do niego obszarów na były poligonie w Sierakowie. Ostateczne rezultaty mają przynieść mieszkańcom nowe możliwości rekreacyjne i zapewnić estetyczny widok dla każdego odwiedzającego.