Przebudowa ulicy Szczęśliwej w Rawiczu: nowa kanalizacja i nawierzchnia

Przebudowa ulicy Szczęśliwej w Rawiczu: nowa kanalizacja i nawierzchnia

W 2024 roku mieszkańcy ulicy Szczęśliwej w Rawiczu będą mogli korzystać z nowych udogodnień – kanalizacji deszczowej oraz odnowionej nawierzchni. Lokalny samorząd nie ogranicza się tylko do jednej inwestycji, ale stara się również zdobyć dodatkowe fundusze na modernizację kolejnych dróg w tym regionie, które są na cenzurowanym wśród lokalnej społeczności.

Na liście inwestycji drogowych, opublikowanej przez Wojewodę Wielkopolskiego, znalazła się informacja o przeznaczeniu prawie 2,5 miliona złotych na modernizację ulicy Szczęśliwej w Rawiczu. Jest to jednak nie koniec dobrych wieści dla mieszkańców Rawicza. Samorząd gminy oczekuje także na wyniki innych konkursów, które mogą przynieść dodatkowe fundusze na prace drogowe. Wśród zgłoszonych do tych konkursów projektów znalazły się ulice Kolejowa w Sarnowie, Pszczelarska w Dębnie Polskim, Szklarniowa w Sierakowie, a także drogi gminne przy kościele w Łaszczynie, Zapłocie w Słupi Kapitulnej oraz droga wewnętrzna w Wydawach.

Na ulicy Szczęśliwej planowane są kompleksowe prace, które obejmują budowę kanalizacji deszczowej, a także konstrukcję chodników po obu stronach ulicy oraz utwardzenie jezdni kostką brukową. Samorząd gminy przystępuje do procesu przetargowego, a realizacja inwestycji zgodnie z założeniami powinna zakończyć się w 2024 roku.