Ogłoszenie planowanej rozbudowy drogowej w gminie Rawicz

Ogłoszenie planowanej rozbudowy drogowej w gminie Rawicz

Zgodnie z deklaracją burmistrza Grzegorza Kubika, gmina Rawicz w najbliższym czasie stanie się miejscem dynamicznej ofensywy drogowej. Rozwojowa aktywność jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu zdobytym z programu Polski Ład. Budżet samorządowy zostanie powiększony o kwotę przekraczającą 14 milionów złotych, przeznaczoną na modernizację kilku dróg na terenie wiejskim. Dodatkowe fundusze z innych źródeł umożliwią również odnowienie niektórych ulic w obszarze miejskim.

Na etapie prowadzenia rozmów z potencjalnymi wykonawcami znajdują się plany renowacji ulic Piotra Skargi i Królowej Jadwigi, które są umiejscowione w centralnej części miasta. Te dwie arterie również zostaną zmodernizowane w bliskiej przyszłości.

Kolejnym punktem na liście ulic do gruntownej renowacji jest Szczęśliwa. Na ten cel samorząd otrzymał dodatkowe środki finansowe od Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace modernizacyjne obejmą także skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej, Sienkiewicza z Wałami Ks. Józefa Poniatowskiego oraz ulicę Targową. Obecnie trwają prace przy przebudowie ulicy Żniwnej w Masłowie oraz budowie dróg wokół dawnej bazy wojskowej.

– Ostatnie miesiące 2023 roku i cały rok 2024 zapowiadają się jako okres intensywnej ofensywy drogowej. Chociaż liczba inwestycji miejskich może tymczasowo utrudnić ruch przez miasto, zrobimy wszystko, aby ograniczyć te niedogodności do minimum. To jednak nie będzie łatwe zadanie. Oczywiście, jesteśmy świadomi, że pozostaje jeszcze wiele dróg do przebudowy i budowy. Złożymy wnioski o dodatkowe fundusze na inwestycje drogowe i nie tylko – przekonuje burmistrz Grzegorz Kubik.