Zmiany w organizacji ruchu drogowego podczas Wszystkich Świętych w Rawiczu

Zmiany w organizacji ruchu drogowego podczas Wszystkich Świętych w Rawiczu

Święto Wszystkich Świętych przyciąga do gminy Rawicz więcej ludzi niż zazwyczaj, co wiąże się z istotnym wzrostem ruchu drogowego. W związku z tym, kluczowe jest, aby kierowcy byli na bieżąco ze specjalnie wprowadzonymi na ten okres regulacjami ruchu, miejscami parkingowymi czy ofertą komunikacji miejskiej.

Podczas obchodów Wszystkich Świętych na terenie gminy Rawicz wprowadzone są pewne modyfikacje w organizacji ruchu drogowego, szczególnie w rejonie cmentarza.

Pierwszą zmienioną trasą jest ulica Żwirowa. Na odcinku pomiędzy ulicami Spokojną a Ryblewską – Cichońską, ruch będzie możliwy tylko jednokierunkowo, przy czym parkowanie samochodów będzie dozwolone tylko po jednej stronie drogi. Natomiast na pozostałych fragmentach ulicy Żwirowej kierowcy będą mogli poruszać się w obu kierunkach.

Na ulicy Spokojnej, od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do ul. Podmiejskiej, nie przewiduje się żadnych zmian – ruch będzie możliwy w obu kierunkach.

Kolejną drogą z zmienionym schematem ruchu jest odcinek ulicy Spokojnej prowadzący do pływalni OSiR, ciągnący się aż do skrzyżowania z ulicą Broniewskiego. Tutaj również ruch zostanie ograniczony do jednego kierunku, z pozostawionym prawem do parkowania pojazdów po jednej stronie jezdni.