Dedykowana pomoc dla rodzin potrzebujących w Rawiczu

Dedykowana pomoc dla rodzin potrzebujących w Rawiczu

Pomoc ofiarodawców została spersonalizowana i skierowana do konkretnych rodzin, które wcześniej zostały wybrane. Gotowe paczki powędrowały do dedykowanych magazynów, z których trafią w ręce potrzebujących. W Rawiczu, Dom Kultury pełnił rolę takiego punktu dystrybucji prezentów.

– Tegoroczna akcja angażuje siedmiu wolontariuszy oraz cztery osoby dodatkowo nas wspierające. Zgromadzone siły pozwoliły nam wesprzeć aż 21 rodzin z Rawicza i okolic. Obfitość prezentów jest naprawdę imponująca. Nieustannie pracujemy nad ich dostarczaniem – podkreślał Sebastian Kuźma w sobotnie popołudnie, 16 grudnia. – Od piątku zaczęły napływać prezenty, przybywają również dzisiaj, a nie zabraknie ich także jutro. Jest wiele do zrobienia. Pakujemy prezenty, które przyjeżdżają i rozwieziemy je – kontynuował.

Niestety, w piątek pojawił się problem. – O godzinie 12.00 jeden z darczyńców wycofał swoje wsparcie. Na szczęście, szybko zareagowaliśmy, o godzinie 15.00 znaleźliśmy nowego darczyńcę – relacjonuje Kinga Turek.

Kinga dodatkowo zauważa, że spośród rodzin, które otrzymują wsparcie są zarówno te, które korzystają z pomocy po raz pierwszy, jak i te, które otrzymały wsparcie już wcześniej.