Dwie osoby poszkodowane w wyniku kolizji drogowej

Dwie osoby poszkodowane w wyniku kolizji drogowej

Dnia 18 stycznia, w godzinach popołudniowych, miał miejsce incydent drogowy, w którym uczestniczyły dwa samochody. Zdarzenie to, które miało miejsce około godziny 16:00, skutkowało poważnymi obrażeniami dwóch osób.

W wyniku utraty kontroli nad pojazdem przez kierowcę toyoty, doszło do niefortunnego zdarzenia. Pojazd ten wpadł w niekontrolowany poślizg, co doprowadziło do jego przemieszczenia na przeciwny pas ruchu. Następnie doszło do bezpośredniego zderzenia z citroenem – podaje świadek zdarzenia. W rezultacie tego incydentu, citroen został usunięty z trasy i znalazł się w rowie przydrożnym. Tymczasem toyota została zatrzymana na środku jezdni, blokując drogę.

Sytuacja na drodze jest skomplikowana – droga jest całkowicie zablokowana. Strażacy, którzy przybyli na miejsce z Bojanowa, kierują ruchem w stronę Łaszczyna. Dodatkowo drugi pojazd straży pożarnej znajduje się na rondzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie kieruje ruch w stronę drogi S5 lub zawraca pojazdy do Rawicza – informuje jeden z strażaków.

Krzysztof Skrzypczak, kolejny świadek zdarzenia, potwierdził, że w obu pojazdach byli jedynie kierowcy, którzy odnieśli obrażenia w wyniku zdarzenia. Na miejscu kolizji pracują obecnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Rawicza. Działają tam również dwie ekipy służb medycznych oraz dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Rawicza i Ochotniczej Straży Pożarnej z Izbic.