Prezes rawickiej Spółdzielni Mleczarskiej Jacek Myślecki o spotkaniu z duńską delegacją biznesową

Prezes rawickiej Spółdzielni Mleczarskiej Jacek Myślecki o spotkaniu z duńską delegacją biznesową

W kontekście kondycji Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Rawiczu (OSM), pojawiło się wiele pytań dotyczących udziału jej prezesa, Jacka Myśleckiego, w biznesowym spotkaniu z delegacją z Danii, której przewodniczył tamtejszy monarcha. Postanowiliśmy skierować te pytania bezpośrednio do pana Myśleckiego, aby dowiedzieć się więcej na temat tej sytuacji oraz ewentualnej przyszłej współpracy z duńskimi firmami.

Jacek Myślecki, prezes OSM w Rawiczu, wyjaśnił, że to nie była jedynie polityczna wizyta, ale miała również aspekt biznesowy. Podkreślił, że gospodarka Danii opiera się w dużej mierze na rolnictwie. Jak dalej wyjaśnia, jedno ze spotkań poświęcone było tematyce rynku rolnego i wynikającej z tego zintegrowanej produkcji rolnictwa ekologicznego oraz tzw. zamkniętego obiegu gospodarczego. Duńczycy mocno inwestują w technologię biogazu i mają jej bardzo wysoki poziom rozwoju.

A co sprawiło, że zaproszenie na spotkanie z królem Danii skierowane zostało do szefa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Rawiczu? Prezes Myślecki tłumaczy, że zaproszenie nie było przypadek. Od momentu kiedy stanął na czele OSM, rozpoczął starania o nawiązanie kontaktów z ambasadą Danii. Szczególnie ważne stało się to podczas XX Forum Mleczarstwa w Białymstoku, gdzie miał okazję porozmawiać z urzędnikiem ambasady odpowiedzialnym za rynek biogazu i rolnictwo. Rozmowy okazały się owocne i prowadziły do kolejnych spotkań oraz utrzymania stałego kontaktu. Kiedy stało się jasne, że król Danii przyjedzie z wizytą, przedstawiciele ambasady postanowili zaprosić go na spotkanie.