Modernizacja kluczowego skrzyżowania w Rawiczu przyciąga zainteresowanie firm budowlanych

Modernizacja kluczowego skrzyżowania w Rawiczu przyciąga zainteresowanie firm budowlanych

Zaangażowane są cztery firmy, które mają na celu renowację jednego z najbardziej kluczowych punktów przecięcia dróg w Rawiczu, znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Targowej i Wałów Poniatowskiego. Głównym celem tej inwestycji jest poprawa płynności ruchu drogowego w tym obszarze.

Podczas omawiania szczegółów projektu kilka miesięcy temu, burmistrz Grzegorz Kubik wyjaśnił, że planowany projekt przewiduje zmianę struktury skrzyżowania ulic Wały Poniatowskiego, Grunwaldzkiej i Sienkiewicza. W przyszłości, kierujący pojazdami na ulicy Grunwaldzkiej, zarówno od strony rynku jak i osiedla Sienkiewicza, będą musieli ustąpić pierwszeństwa kierowcom poruszającym się wzdłuż ulicy Wały Księdza Józefa Poniatowskiego.

Burmistrz dodał także, że ta inwestycja stanowi kolejny etap w ciągłych pracach prowadzonych przez urząd miasta Rawicz nad modernizacją układu drogowego w centrum miasta. Prace te mają na celu stworzenie większej płynności ruchu, zwłaszcza na skrzyżowaniach, które zostały przekształcone w ronda. „Naszym celem jest skierowanie całego ruchu wokół plant” – mówił Kopik. „Jednak, aby to osiągnąć, konieczne są liczne prace, stąd pojawienie się nowych rond, które zostały zbudowane w ciągu ostatnich kilku lat. W efekcie tworzymy obwodnicę drogową po zewnętrznej stronie plant”.

Jednym z dodatkowych aspektów tej inwestycji jest przedłużenie tzw. 'plant’ Rawickich poprzez dodanie nowej przestrzeni zielonej w centrum miasta. To sprawi, że przemieszczanie się pomiędzy różnymi sekcjami plant w tej części miasta będzie łatwiejsze.