Przyjmowanie sakramentu komunii świętej przez młodych parafian z Miejskiej Górki 19 maja 2024 roku

Przyjmowanie sakramentu komunii świętej przez młodych parafian z Miejskiej Górki 19 maja 2024 roku

Dnia 19 maja 2024 roku, w niedzielę, parafia pw. św. Mikołaja w Miejskiej Górce stała się miejscem niezwykle ważnej uroczystości religijnej. Około 50 dzieci drugi raz w swoim życiu przystąpiło do sakramentu, co dla nich, jak i całej społeczności parafialnej, było wydarzeniem pełnym emocji i duchowej głębi.

Uroczystość komunii świętej miała miejsce nie tylko w Miejskiej Górce, ale również w innych parafiach takich jak Jutrosin, Pakosław czy Bojanowo. W każdej z tych miejscowości młodzi parafianie mieli okazję doświadczyć tego ważnego momentu w swoim życiu duchowym.

W Miejskiej Górce ceremonię rozpoczęto o godzinie 10:00. Ksiądz proboszcz Piotr Świerczyński serdecznie przywitał dzieci oraz ich rodziców przed wejściem do kościoła. Szczególnie poruszającym momentem było udzielenie błogosławieństwa przez księdza oraz rodziców dzieci. Następnie uczestnicy uroczystości zajęli wcześniej ustalone miejsca w kościele.

Cała społeczność parafialna przez kolejny tydzień będzie zgromadzać się na wieczornych mszach świętych o godzinie 17:30 oraz na nabożeństwie majowym. Te modlitwy będą składane jako wyraz wdzięczności za udzielony sakrament, co jest tradycyjną praktyką zwaną Białym Tygodniem.