Tragedia w Rawiczu – młody człowiek śmiertelnie potrącony przez pociąg Intercity

Tragedia w Rawiczu – młody człowiek śmiertelnie potrącony przez pociąg Intercity

Koszmarny wypadek niewyobrażalnej skali wstrząsnął spokojem miasta Rawicz. Zdarzenie miało miejsce we wtorkowy wieczór, dokładnie o godzinie 19:00, w pobliżu miejsca, gdzie droga krzyżuje się z torami kolejowymi, przy ulicy noszącej nazwę Fiołkowej. Tragiczna ofiara to młody mężczyzna, który bez powodzenia próbował przekroczyć tory w chwili, gdy nadjeżdżał pociąg Intercity kursujący na trasie z Olsztyna Głównego do Wrocławia Głównego.

Mimo desperackich starań, służbom medycznym nie udało się uratować życia mężczyzny. Lekarz obecny na miejscu wypadku niestety potwierdził, że wszystkie wysiłki okazały się daremne i zgon nastąpił na miejscu.

W odpowiedzi na ten dramatyczny incydent, służby ratownicze szybko wkroczyły do działania. Na terenie zdarzenia pracuje dwóch zespołów strażackich z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, ekipa ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze policji. Celem ich działań jest zarówno ustalenie szczegółowych okoliczności tragedii, jak i przywrócenie normalnego porządku. Tymczasem ruch pociągów na trasie Rawicz – Żmigród w obu kierunkach został całkowicie wstrzymany.