71-letni kierowca w Rawiczu potrącił na pasach 11-latkę: Dziewczynka trafiła do szpitala

71-letni kierowca w Rawiczu potrącił na pasach 11-latkę: Dziewczynka trafiła do szpitala

W mieście Rawicz znajdującym się na terenie województwa wielkopolskiego, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Mianowicie, 71-letni mężczyzna prowadzący osobowy samochód potrącił na przejściu dla pieszych młodą dziewczynkę, która miała jedynie 11 lat. W wyniku tego niefortunnego incydentu, dziecko zostało przeniesione do placówki medycznej.

Całe zdarzenie miało miejsce we wtorek, krótko przed godziną 14.00. Miejscem zdarzenia była ulica Wały Kościuszki w Rawiczu. Do dyżurnego tamtejszej policji wpłynęła informacja o potrąceniu pieszego na przejściu dla pieszych.

Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu postanowiła podzielić się szczegółami tego zdarzenia na swoim profilu społecznościowym. Z informacji tam zawartych wynika, że poszkodowana została 11-letnia mieszkanka Rawicza.

„Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu marki Nissan Primera nie zachował należytej ostrożności i potrącił 11-letnią dziewczynkę na przejściu dla pieszych. Wydaje się, że 71-letni mieszkaniec Rawicza, który prowadził pojazd, nie dostrzegł małej dziewczynki przechodzącej przez pasy. Dziecko natychmiast zostało przewiezione do szpitala w Gostyniu. Na ten moment nie są jeszcze precyzyjnie określone obrażenia, jakie odniosła podczas zdarzenia” – takie wiadomości możemy przeczytać na facebookowym profilu policji.