Znakowanie rowerów w Rawiczu

Znakowanie rowerów w Rawiczu

Akcja, która została zorganizowana po raz kolejny w gminie Rawicz. Tym razem w samym mieście każda zainteresowana osoba będzie mogła oznakować swój rower całkowicie za darmo. To inicjatywa władz lokalnych oraz funkcjonariuszy policji, którzy doskonale zdają sobie sprawę ze zjawiska kradzieży jednośladów, z którym borykają się od wielu lat. Pierwsze znakowania miały już swoje miejsce, jednak jak podają policjanci istnieje możliwość zapisania się na kolejne dni.

Po co znakować rower?

W policyjnych statystykach istnieje wiele zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów. Te padają łupem złodziei w różnych częściach miasta. Niezależnie od tego, czy jest to rower dziecięcy czy ten dedykowany osobom dorosłym. Odnalezienie takiego przedmiotu nie należy do najłatwiejszych. Można go bowiem szybko przemalować bądź za pomocą kilku trików zmodyfikować nie do poznania. Co gorsza często zdarza się, że takie rowery trafiają w miejsca złodziei. Zostają one wywożone a następnie sprzedawane w innych regionach. Wiele transakcji tego typu odbywa się drogą elektroniczną. Znakowanie jednośladu jest właściwie jedyną opcją, która w razie kradzieży może pozwolić na odzyskanie własnej zguby. Dlatego właśnie policja z Rawicza postanowiła zorganizować taką akcję, aby zabezpieczyć mieszkańców swojego miasta przed nieprzyjemnymi zdarzeniami.

Ile trwa znakowanie roweru?

To bardzo prosta i szybka czynność, która wykonywana jest przez policjantów. Zajmuje dosłownie kilka chwil, a usunięcie takiego niewidocznego gołym okiem znakowania jest czasochłonne i trudne. Funkcjonariusze podkreślają, iż w sytuacji oznaczonego pojazdu, gdy zobaczymy go wystawionego na aukcji w internecie czy lokalnym straganie, możemy przy udziale policji łatwo zweryfikować do kogo taki jednoślad należy. Co ważniejsze, aby tego dokonać wystarczy tylko kontakt z najbliższą jednostką policji.