Dudziarze na rawskim rynku

Dudziarze na rawskim rynku

Już w ten weekend czeka nas niesamowite wydarzenie w mieście. Rawicki Jarmark Historyczny cieszy się ogromną popularnością i obfituje w niezliczone atrakcje dla dużych i małych. Wszystko co w dniach 10 – 12.09 wydarzy się na rynku i jego najbliższych okolicach z pewnością pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia. A co ważniejsze, przybliży wciąż mało znaną w Polsce historię dudziarzy. Co czeka nas w najbliższych godzinach?

Jarmark inny niż wszystkie

Tegoroczna odsłona ma charakter kulturalny i nawiązuje do dudziarzy. Dlaczego? Jak wyjaśniają organizatorzy kultura dudziarska jest bardzo zakorzeniona w tym regionie, a mimo wszystko niewiele osób zna się na muzyce w tym stylu. Dlatego też rozpoczęcie całego Jarmarku Historycznego zaakcentowała piątkowa wystawa, podczas której wszyscy mieszkańcy mogli zapoznać się z historią dud na ich obszarze. Ponadto w piątek można było również odsłuchać fantastycznego koncertu na plenerowej scenie rawickiej.

Atrakcji nie zabraknie dla nikogo

W sobotę planowane będą kolejne ciekawe atrakcje. O 10 rano rozpocznie się Turniej Tańców Regionalnych. W międzyczasie, w samo południe wszystkie dzieci będą mogły spotkać się na przedstawieniu teatralnym, skierowanym właśnie do nich. Ponadto w tym dniu pojawią się goście specjalni, wśród których będzie Anita Włodarczyk – rawiczanka z pochodzenia. Oczywiście wieczorną sceną zawładną fantastyczne zespoły i wokaliści, którzy umilą sobotni wieczór.

Z kolei w niedzielę miłośnicy kulinariów będą mogli wziąć udział w konkursie smaków tradycyjnych. Tego też dnia odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych, która zwykle cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i dzieci. Oczywiście to nie koniec atrakcji. Nie zabraknie również rynku Instrumentów oraz stoisk z rękodziełem. Każdy zainteresowany odnajdzie więc rzecz, która najbardziej go interesuje. Jarmark Historyczny jest wyjątkowym wydarzeniem dedykowanym nie tylko do mieszkańców Rawicza, ale również okolicznych gmin. Jak podkreślają organizatorzy wszyscy są tu mile widziani.