Są zarzuty dla mężczyzny podejrzanego o pedofilię

Są zarzuty dla mężczyzny podejrzanego o pedofilię

Na terenie gminy Miejska Górka policja zatrzymała 47 -letniego mężczyznę, który podejrzany był o pedofilię. Cała akcja miała miejsce dzięki znanej grupie „Łowców Pedofilii”. Mieszkańcowi powiatu postawiono właśnie zarzuty. Za czyny, których miał się dopuścić kilka dni temu może wylądować w więzieniu nawet na trzy lata.

Niedzielna akcja popularnej grupy łapiącej pedofili

Cała akcja miała miejsce w ubiegłą niedzielę na terenie miejscowości Miejska Górka. To tam urządzono prowokację, do współpracy której została zaproszona lokalna policja. Podejrzany mężczyzna przyjechał na spotkanie ok. godziny 11. To właśnie wtedy komenda miejska otrzymała informację o obywatelskim zatrzymaniu podejrzanego o pedofilię mężczyzny. Według grupy miał on namawiać nieletnie osoby do innych czynności seksualnych. Według słów Łowców Pedofili przez kilka wcześniejszych dni jeden z dorosłych mężczyzn podawał się w sieci za 13-letniego chłopca. Do kontaktu z nim zgłosił się podejrzany mężczyzna, który następnie nakłaniał go do spotkania oraz obcowania płciowego. Co więcej kontakt odbywający się przy pomocy internetowych komunikatorów trwał kilka dni. W między czasie podejrzany wysyłał „podstawionemu chłopcu” nieprzyzwoite filmiki i zdjęcia pornograficzne.

Policja dokonała zatrzymania a także osadzenia podejrzanego w areszcie. Skonfiskowała również jego telefon oraz komputer w celu zabezpieczenia ewentualnych dowodów. Wszystkie okazały się prawdziwe, więc mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto ma zakaz kontaktu z małoletnimi, także przy pomocy internetu.