Zatrzymano podejrzanych o pobicie rawskiego piłkarza

Zatrzymano podejrzanych o pobicie rawskiego piłkarza

Nie milkną echa brutalnego pobicia, do którego doszło dwa tygodnie temu na Poznańskiej Starówce. Poszkodowanym jest piłkarz Korony Piaski – 19-letni chłopak. Nie tak dawno informowaliśmy, że policja poszukuje wszystkich świadków zdarzenia w celu ustalenia napastników. Nastąpił przełom w sprawie, a sprawcy trafili już do aresztu. Czy pojawiły się nowe okoliczności? Zapraszamy do lektury poniżej.

Zatrzymani doprowadzeni na komendę

Piątego września policjanci z komendy w Poznaniu dostali zgłoszenie o dotyczące pobicia jednego z zawodników Korony Piaski. Chodzi o czarnoskórego, 19-latka, który bawił się w jednym z poznańskich klubów. To właśnie podczas imprezy został zaczepiony przez dwóch mężczyzn. Doszło do awantury a poszkodowany otrzymał kilka ciosów ręką. Na tą sytuacje zareagowali ochroniarze, którzy usunęli całą trójkę z lokalu. Na tym jednak nie skończyła się sytuacja, bowiem według ustaleń początkowych na zewnątrz do agresorów dołączyło kilku mężczyzn. 19 latek został brutalnie pobity, a następnie przewieziony do szpitala, w którym spędził ostatni tydzień.

W oficjalnym komunikacie policji można przeczytać, że udało się zidentyfikować, a następnie zatrzymać podejrzanych napastników. Wbrew pierwszym ustaleniom okazało się nimi trzech mężczyzn, mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Mężczyźni otrzymali już dozór policyjny a także postawiono im zarzuty. Sprawa wygląda więc na zakończoną, jednak z dalszych informacji na stronie można wyczytać, iż śledztwo potrwa jeszcze trochę czasu. Dlaczego? Otóż w toku ustaleń udało się stwierdzić, że wersja poszkodowanego znacznie różni się od realnej sytuacji, która miała miejsce. Piłkarz zeznał bowiem, że napastników było sześciu, podczas gdy naprawdę zaatakowało go tylko trzech mężczyzn. Co ważniejsze, miejski monitoring pozwoli do ustalenia faktycznego udziału samego pokrzywdzonego. Nadal nie udało się ustalić, czy atak miał tło rasistowskie. Można jednak się spodziewać, że odrębne postępowanie będzie toczono również w sprawie samego poszkodowanego piłkarza. Wszyscy oczekują na dalszy przebieg sprawy i ostateczne rozwianie wszelkich wątpliwości.