Nowy kompleks rekreacyjny w Rawiczu?

Nowy kompleks rekreacyjny w Rawiczu?

Ważna inwestycja na terenie byłego poligonu

Czy mieszkańcy Rawicza i okolic już niedługo będą mogli korzystać z nowej przestrzeni rekreacyjnej, która ma powstać na terenie poligonu? Od dawna mówiło się o takiej inwestycji i wygląda na to, że plany przechodzą właśnie w fazę realizacji.

Gmina Rawicz ogłosiła, że przygotowuje przetarg, którego wynik zdecyduje o tym, jaka firma będzie wykonawcą prac przy budowie nowoczesnego centrum rekreacyjnego umiejscowionego na tutejszym poligonie.

Kompleks, który tu powstanie będzie częścią większego projektu, jakim jest Program „Nowy Poligon”.

Jakie są główne założenia, które inwestor chciałby zrealizować, budując nowy kompleks wypoczynkowy dla mieszkańców miasta? Przede wszystkim powinien on odpowiadać potrzebom różnych grup wiekowych.

W projekcie mają się znaleźć rozwiązania adresowane zarówno do dzieci, jak i osób w średnim wieku oraz seniorów. Powstać mają np. cieszące się zawsze dużym zainteresowaniem i popularnością obiekty wodne – dla dzieci i dla dorosłych. A to tylko jedna z wielu zapowiadanych atrakcji.

Zaproszenie do konsultacji

Ponieważ projekt jest obecnie w fazie tworzenia i nie wszystkie decyzje na temat inwestycji zapadły, Miasto zdecydowało o tym, aby zapytać samych zainteresowanych, czyli mieszkańców Rawicza o to, jakie mają wyobrażenie przyszłego kompleksu i jakie pomysły chcieliby zrealizować, w związku z powstawaniem nowej przestrzeni rekreacyjnej.

W tym celu przygotowano specjalną ankietę, w której znajdują się szczegółowe pytania dotyczące planowanej inwestycji. Jeśli chcesz aktywnie wziąć udział w jej projektowaniu – uzupełnij ankietę. Jej wyniki będą miały realny wpływ na to jak „Nowy Poligon” będzie wyglądał i czy ostatecznie mieszkańcy będą z tego projektu zadowoleni.

Ankietę można wysłać do 20 marca 2022 roku. Czasu nie zostało już zatem wiele.

Przykładowe pytanie dotyczy sprzętów, jakie powinny się znaleźć w kompleksie rekreacyjnym. Można zagłosować za takimi rozwiązaniami jak np. budowa ścieżki pieszo-rowerowej i toru rowerowo-rolkowego. Możemy również poprzeć pomysł zainstalowania ścianki wspinaczkowej, siłowni zewnętrznej czy stacji ćwiczeń.

Z pewnością dużym powodzeniem będzie się również cieszył plac zabaw, przestrzeń wypoczynkowa z leżakami, scena, czy też wybieg dla psów.

Ankietę można pobrać m.in. ze strony internetowej UM Rawicz.