Wesprzyj lokalne organizacje – przekaż 1% podatku

Wesprzyj lokalne organizacje – przekaż 1% podatku

Projekt „Wspieraj Lokalnie”

Jeśli jeszcze nie złożyłeś swojego rocznego zeznania podatkowego – możesz przed zrealizowaniem tego obowiązku zdecydować się na przekazanie jednego procentu podatku dochodowego na rzecz jednej z Organizacji Pożytku Publicznego, które są uprawnione do tego, by móc korzystać z tego uprawnienia, przyznanego przez państwo w roku 2004.

Od tego roku możemy sami zdecydować na jaką organizację i jaki cel przeznaczymy jeden procent naszego podatku, pod warunkiem, że organizacje takie będą wpisane do katalogu OPP (muszą posiadać taki status).

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pomóc każdej takiej organizacji, działającej na terenie całego kraju, niemniej warto zauważyć, że istotne cele mogą realizować również organizacje mniej znane, które jednak wykonują istotne zadania na rzecz lokalnej społeczności w miejscu, w którym mieszkamy i płacimy podatki.

Jeśli chcesz wesprzeć swoim podatkiem właśnie taką organizację, teraz jest to prostsze niż wcześniej – dzięki projektowi „Wspieraj Lokalnie”.

Rawicz w programie wspierania lokalnych OPP

Gmina Rawicz przystąpiła właśnie do projektu „Wspieraj Lokalnie”, dzięki czemu podatnicy z miasta i okolic będą mogli łatwiej wyszukać Organizacje Pożytku Publicznego działające na tym właśnie terenie.

Wyszukanie organizacji, której profil działalności, z różnych względów, jest nam najbliższy (np. organizacja wspiera cele społeczne, które także nam nie są obojętne) jest teraz bardzo proste.

Wystarczy skorzystać z jednego z popularnych programów, dzięki którym można szybko, bezpiecznie i bezpłatnie rozliczyć podatek (Pitax.pl) i wpisać odpowiednią frazę (urząd-miejski-gminy-rawicz), żeby uzyskać aktualną listę wszystkim Organizacji Pożytku Publicznego, którym możemy przekazać jeden procent podatku.

Jeśli dokonamy wyboru takiej konkretnej organizacji, wówczas za pomocą jednego kliknięcia możemy sfinalizować ten wybór, dzięki czemu organizacja ta otrzyma jeden procent podatku.