Młodzi mieszkańcy Wielkopolski z pomysłami na ochronę środowiska

Młodzi mieszkańcy Wielkopolski z pomysłami na ochronę środowiska

Konkurs dla młodzieży z województwa wielkopolskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zorganizował konkurs adresowany do dzieci i młodzieży zainteresowanych ekologią. Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia.

W edycji siódmej popularnego konkursu młodzież przyjrzy się wpływowi zanieczyszczeń spowodowanych przez człowieka na zdrowie ludzi, jak i na środowisko naturalne.

Konkursy są atrakcyjną formą promowania wiedzy – element zdrowej rywalizacji pozwala uaktywnić motywację i kreatywność, które są najlepszym sposobem na zdobycie, utrwalenie i zastosowanie nowej wiedzy.

Formuła konkursu pozwala także na naturalną wymianę informacji między uczestnikami. W przypadku zmagań, których przedmiotem będą pomysły na ochronę środowiska konkurować ze sobą będą trzyosobowe zespoły, których zadaniem będzie wykonanie pracy konkursowej, czyli fotoksiążki, w której pokazany będzie aktualny stan środowiska i zawarte także zostaną propozycje zmian.

Konkursowe formalności

Prace można przesyłać do 1 kwietnia 2022 r. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z wielkopolskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W związku z tym konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach.

W pierwszej będą realizować uczniowie trzech ostatnich klas szkół podstawowych, w drugiej – uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

Warunkiem dopuszczenia uczestników do udziału w konkursie jest przygotowanie pracy przez trzyosobowy zespół rekrutujący się z tej samej szkoły.

Książka musi być przygotowana w formacie A4, ma zawierać stronę tytułową, a maksymalna liczba stron to trzydzieści. Pracę należy dostarczyć zarówno w formie tradycyjnej (papierowej), jak i elektronicznej (na najpopularniejszych nośnikach, takich jak płyta CD, DVD, czy też pendrive).

Więcej informacji na temat VII edycji konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” można znaleźć m.in. na stronie internetowej organizatora, czyli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Czy szkoła i ekologia to dobre „połączenie”? Czy warto organizować konkursy angażujące młodzież na zasadzie dobrowolności, a może ważniejsze jest wprowadzenie przedmiotu o nazwie „ekologia”? Przeczytaj w serwisie Facepalm.pl.