Światowy Dzień Jogi dla Dzieci – w Rawiczu

Światowy Dzień Jogi dla Dzieci – w Rawiczu

Zacznij wiosnę aktywnie!

3 kwietnia obchodzony jest od kilku lat jako Światowy Dzień Jogi dla Dzieci. Z tej okazji już jutro wszystkie dzieci (wraz z rodzicami lub opiekunami) są zaproszone do wzięcia udziału w zajęciach z cieszącej się coraz większą popularnością jogi.

Wspólne ćwiczenie rozpocznie się w samo południe. Sesja potrwa pół godziny. Program jest prosty i został przygotowany z myślą o dzieciach w wieku od siedmiu do dwunastu lat. Jutrzejszy trening będzie doskonałą okazją do zapoznania się z podstawowymi technikami jogi.

Można przypuszczać, że podobnie jak w przypadku innych aktywności fizycznych, również joga stanie się dla młodych adeptów tego szczególnego rodzaju ćwiczeń pasją, a po odpowiednim wdrożeniu, również rutyną.

Joga pozwala dodać życiu energii, ale również pozbyć się napięć, stresów i całego spektrum tej energii, która na pewno nie sprzyja zachowaniu równowagi zdrowotnej, zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Warto spróbować!

Proste ćwiczenia – wiele możliwości

Zajęcia odbędą się w parku przy Domu Kultury w Rawiczu. Ćwiczyć będą przede wszystkim dzieci, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w tej pierwszej wiosennej sesji jogi w Rawiczu wzięli udział również rodzice.

Z roku na rok joga cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Wiele osób, które zdecydowało się rozpocząć swoją przygodę z tym programem ćwiczeń, kontynuuje ją na różnych poziomach. Jest to niezwykłe doświadczenie, które po pierwsze – buduje świadomość funkcjonowania organizmu, m.in. poprzez kontrolowanie oddechu, po drugie – pozwala mu wejść w stan harmonii.

Zaawansowane technicznie figury wydają się bardzo trudne do wykonania, jednak tajemnicą sukcesu w jodze jest przede wszystkim motywacja, cierpliwość i uczenie się spokoju ducha.

Figury proponowane dzieciom to m.in.: latawiec, wiatrak, królowa, krzesło, drzewo i wiele innych, z którymi już jutro będą się mogli zaznajomić nowi adepci jogi w Rawiczu.

Zainteresowałeś się jogą? Więcej informacji znajdziesz w serwisie Sportowa.com.pl.