„Korpus Wsparcia Seniora” w Rawiczu

„Korpus Wsparcia Seniora” w Rawiczu

Kolejna forma wsparcia dla seniorów w Rawiczu

Rawicz jest kolejnym miastem, które zdecydowało się na wprowadzenie programu mającego zapewnić większy poziom bezpieczeństwa, a tym samym komfort życia dla swoich starszych mieszkańców.

W mieście realizowane będą założenia programu funkcjonującego pod nazwą „Korpus Wsparcia Seniora”. Podstawowym zadaniem wykonywanym w jego ramach jest zapewnienie beneficjentom dostępu do opasek telemedycznych i związanego z nimi systemu.

Gmina Rawicz, w celu realizacji tego działania, nawiązała współpracę z polskim producentem takich opasek i całego systemu, firmą Sidly.

Opaska telemedyczna, bardziej znana jako „opaska bezpieczeństwa” będzie rozdysponowywana między zainteresowanymi udziałem w programie seniorami, którzy ukończyli sześćdziesiąty piąty rok życia.

Otrzymanie opaski oznacza również zapewnienie dostępu do związanego z nią systemu teleopieki.

Pierwsze opaski już w rękach seniorów

Osoby, które zostały zakwalifikowane do udziału w programie otrzymały opaski telemedyczne kilka dni temu. Program realizowany jest przez Centrum Usług Społecznych w Rawiczu. Tam też można zaopatrzyć się w opaski.

Dzięki przeprowadzeniu szkolenia wprowadzającego, beneficjenci uzyskali niezbędne informacje (bezpośrednio od przedstawiciela producenta) na temat działania opaski i systemu teleopieki.

Bransoletki są wielofunkcyjne – zapewniają możliwość skorzystania z przycisku SOS, pozwalają zidentyfikować zagrożenie poprzez zastosowanie w ich konstrukcji lokalizacji GPS, monitorują najważniejsze funkcje życiowe – a to nie wszystko.

Opaska ma wbudowany detektor upadku, dzięki niej można także natychmiastowo porozumieć się z rodziną.

Warto pamiętać o tym, że sama opaska nie byłaby funkcjonalna, gdyby nie była de facto „urządzeniem końcowym” całego systemu, którym głównym elementem jest telecentrum medyczne producenta, działające w trybie ciągłym. Przez 24 godziny na dobę dyżurują w nim ratownicy medyczni.

Podobne programy z powodzeniem funkcjonują w wielu miastach, w całej Polsce.