Gala z okazji 100-lecia Klubu Piłkarskiego Rawia Rawicz

Gala z okazji 100-lecia Klubu Piłkarskiego Rawia Rawicz

Podczas uroczystego jubileuszu Klubu Piłkarskiego Rawia Rawicz, który miał miejsce w piątek, działacze oraz zawodnicy klubu byli obdarowywani gratulacjami, podziękowaniami i najlepszymi życzeniami. Wydarzenie to stanowiło hołd dla ludzi, których zaangażowanie doprowadziło do powstania i rozwoju tej sportowej instytucji – bez ich wkładu nie byłoby możliwe przeprowadzenie takiej uroczystości.

Podczas przemówienia podkreślono, jak ważne dla kontynuacji rozwoju klubu jest wsparcie samorządów i sponsorów, zwłaszcza w kontekście pozyskania środków na budowę boiska. Zaznaczono też, że pomimo osiągnięcia setnej rocznicy istnienia, klub nie zamierza spocząć na laurach i ma ambitne plany na przyszłość.

W trakcie prezentacji przygotowanej przez Marka Polowczyka, publiczność miała okazję przyjrzeć się wielu fotografiom i słynnym nazwiskom związanym z klubem. Wśród nich znaleźli się tacy zawodnicy jak Skrzypczak, Nowicki czy Kendzia. Główną gwiazdą wieczoru jednak okazał się Karol Świderski – piłkarz, który swoją karierę rozpoczął właśnie w Rawiczu, a teraz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Polsce.

Złożono także podziękowania dla trenerów za ich nieocenioną pracę w wyławianiu i szlifowaniu młodych talentów, dzięki którym klub może pochwalić się takimi sukcesami. Podkreślono, że droga do wykształcenia kolejnego zawodnika o sławie Świderskiego jest długa i wymaga wielu wysiłków, ale to właśnie taka ciężka praca przynosi ostatecznie największe zadowolenie.