Osadzeni z Zakładu Karnego w Rawiczu wspierają hospicjum w Głogowie poprzez bieganie

Osadzeni z Zakładu Karnego w Rawiczu wspierają hospicjum w Głogowie poprzez bieganie

Zakład Karny w Rawiczu stał się miejscem, gdzie jego mieszkańcy nie tylko uprawiali sport dla poprawy zdrowia i kształtowania pozytywnych postaw społecznych, ale także korzystali z tej okazji, aby pomóc potrzebującym. Tym razem celem ich działalności dobroczynnej było Hospicjum Głogowskie.

Bieg, który odbył się na terenie zakładu, miał nie tylko cele zdrowotne i integracyjne, ale także służył wsparciu Fundacji Hospicjum Głogowskiego. Więźniowie dobrowolnie zdecydowali się przekazać 850 złotych na rzecz fundacji. Dodatkowo, stworzyli i przekazali maskotki wykonane jako część ich własnej twórczości. Trasa półmaratonu przebiegała na boisku zakładu i składała się z 145 okrążeń o długości 145,5 metra każde.

Na wydarzenie zaproszono Jerzego Górskiego – znanego promotora zdrowej diety i trybu życia. Ale to osadzony o imieniu Krzysztof zapisał się na kartach historii tego wydarzenia jako zwycięzca, kończąc bieg ze znakomitym czasem 01:30:28 s. To wydarzenie, jak relacjonują ppor. Kornel Ratajski i mjr Alicja Kapała, było pełne zdrowej rywalizacji i sportowego ducha.