Miłośnicy żużla z Rawicza zapraszają na piknik na koniec sezonu 2023

Miłośnicy żużla z Rawicza zapraszają na piknik na koniec sezonu 2023

Rok 2023 zbliża się ku końcowi, a wraz z nim kończy swój sezon Amatorski Klub Żużlowy Rawicz razem z Rawicką Akademią Żużlową. Obydwie organizacje przekazują zaproszenie na piknik żużlowy w miejscu zwanym „Florkiem”, gdzie niemałe emocje zapewni huk żużlowych motorów.

Mateusz Durkowiak, jeden z osób odpowiedzialnych za organizację imprezy, podał na platformach social media szczegółowy harmonogram eventu. Początek festynu zaplanowano na godzinę 12:00, kiedy odbędą się zawody w kategorii żużel 250 oraz rywalizacja między grupami amatorskimi. Kilka chwil później, dokładnie o 14:00, nastąpią kolejne rozgrywki – mini żużel oraz konkurencje pitbike. Wejście na to wydarzenie jest całkowicie darmowe.

Niezadowalający stan nawierzchni toru oraz prognozowane opady deszczu wprowadziły jednak korektę do zaplanowanego terminu. Organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu terminu zawodów i przekazali tą informację publicznie 21 października, o godzinie 17:00. Bezpieczeństwo uczestników jest priorytetem, dlatego finałowy piknik żużlowy odbędzie się tydzień później, 29 października 2023. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 11:00.