Bojanowo triumfuje w Konkursie Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna

Bojanowo triumfuje w Konkursie Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna

Sportowcy z MUKS „Szok” Bojanowo dołączyli do elity laureatów prestiżowego Konkursu Nadziei Olimpijskich noszącego imię Karola Hoffmana za rok 2022. Wydarzenie wręczenia nagród miało miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie spotkali się najlepsi młodzi lekkoatleci z kraju.

Konkurs, który nosi imię Karola Hoffmana, jest jednym z nielicznych rankingów sportowych w Polsce, skupiających się na osiągnięciach młodych atletów. Kryteria oceny zawierają wyniki uzyskane przez zawodników podczas różnorodnych zawodów sportowych na wszelkim szczeblu. Ważne są również osiągnięcia na arenie międzynarodowej oraz rozwój młodych talentów w dziedzinie lekkoatletyki.

Karol Hoffmann, którego imieniem nazwano konkurs, urodził się w 1913 roku w miejscowości Orliczek, położonej w powiecie szamotulskim. Był on reprezentantem Polski podczas igrzysk olimpijskich w Berlinie w 1936 roku, gdzie rywalizował w skoku wzwyż. Po jego śmierci w 1971 roku, powstał pomysł na plebiscyt, który z czasem ewoluował w konkurs mający na celu promocję najbardziej obiecujących młodych sportowców i trenerów z Wielkopolski.

Uroczystość podsumowująca Konkurs Nadziei Olimpijskich za miniony rok miała miejsce dzień wcześniej, 27 października, w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.